Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10993
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: O wschodnich Karkonoszach, Duchu Gór i mieście w Kowarach

Czwartek, 20 czerwca 2013, 6:46
Aktualizacja: 6:49
Autor: Mea
Region: O wschodnich Karkonoszach, Duchu Gór i mieście w Kowarach
Fot. Organizator
Cykl prezentacji multimedialnych o wschodnich Karkonoszach i Kowarach, które poprowadzi Grzegorz Schmidt, rozpocznie się 21 czerwca o godz. 18.00 w Centrum Tradycji i Integracji przy ul. 1 Maja w Kowarach. Wstęp jest wolny.

Pierwsza prelekcja nosi tytuł "Przyroda ożywiona i nieożywiona wschodnich Karkonoszy". Kolejna – „Śladami przeszłości, czyli ruiny, zamki i pałace po obu stronach granicy” odbędzie się 19 lipca również o godz. 18.00 w Pałacu Smyrna przy ul. Ogrodowej 21. Trzecie spotkanie „Szlakami dawnych linii kolejowych i co można było zobaczyć w pociągu we wschodnich Karkonoszach” zaplanowano na 2 sierpnia o tej samej godzinie co poprzednie, tym razem w CUMiPZ Przedwiośnie przy ul. Górniczej 22. Natomiast 9 sierpnia też o godz. 18.00 w Domu Kata przy ul. Zamkowej 4 będzie spotkanie: „Historia dwóch małych ojczyzn pogranicza polsko-czeskiego na przykładzie Kowar i Trutnowa”.

Kowarskie prelekcje są jednym z działań projektu pn. "Rodzinne Wędrówki Ducha Gór" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

- Koszt projektu to ponad 14 tys. euro. Realizujemy go razem z ośmioma gminami czeskimi ze Związku Gmin Wschodnich Karkonoszy. Oprócz prelekcji będą organizowane również spacery turystyczne i rodzinne grillowanie. Wydamy też płytę w języku polskim i czeskim o „Królestwie Ducha Gór”. Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Kowar oraz turystów do poznania historii naszego miasta i wschodnich Karkonoszy – poinformowała Marta Weinke z Biura Promocji Urzędu Gminy Kowary.

- Jest to kontynuacja projektu z ubiegłego roku „Królestwo Ducha Gór”, podczas którego turyści mogli w specjalnych karkonoskich paszportach zbierać pieczątki z różnych punktów zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej, by wygrać atrakcyjne nagrody – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
186
Tak
12%
Nie
88%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group