Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6060
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O twórczości Havla w Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 5 marca 2009, 8:34
Aktualizacja: 8:35
Autor: TEJO
Fot. .....
Eseista i tłumacz Andrzej Jagodziński opowie dziś w Książnicy Karkonoskiej o dziele byłego prezydenta Republiki Czeskiej i zarazem znanego dramaturga i literata – Vaclava Havla.

Związany z czasopismem „Literatura na świecie” Jagodziński był na początku lat 90. korespondentem „Gazety Wyborczej” w Pradze i Bratysławie. W latach 2004 – 2006 kierował Międzynarodowym Funduszem Wyszechradzkim. Przetłumaczył, między innymi, książkę, wywiad rzekę z Vaclavem Havlem „Tylko krótko, proszę”.

Spotkanie z A. Jagodzińskim zaczyna się dziś o godz. 17 w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~nienazwana 5-03-2009 10:46
Szkoda tylko, że spotkanie zaplanowano dokładnie o tej samej godzinie, o której rozpoczyna się w empiku prelekcja dotycząca diabłów i czarownic w literaturze. Podobnie było w ubiegłym tygodniu, kiedy spotkanie z P.Sową odbywało się dokładnie w czasei empikowego wieczoru poświęconego staremu kinu. Czy ktoś w tym mieście synchronizuje te terminy ?!
~ago od kosmosu 5-03-2009 18:09
To prawda, że żadnej synchronizacji nie ma w tych imprezach kulturalnych, na które zapewne chodzą ci sami ludzie, i chcieliby być i tu, i tam, ale przecież się nie sklonują. Czy nie wystarczyłoby, aby jeden organizator zadzwonił do drugiego w celu uzgodnienia terminów, aby nie było to w jednym czasie? No i ciekawe, którą z imprez wybrali Redaktorzy Jelonki... I to kusi, i to nęci...
~Jędruś z Jelonki 6-03-2009 11:50
No i pan Jagodziński opowiadał, niezwykle ciekawie. A wygląda jak Józek z Bagien (Jožin z bažin, moczarem se bliži). Tylko jeszcze nie te gabaryty. No i z tego powdu, wiekszość słuchaczek (Liceum? Kolegium?) nie odrywało od niego oczu. A patrząc na jeleniogórzanki jestem przekonany, że Pan Prelegent, który wyznał, że nie ma prawa jazdy i wozi go żona uznał, że w Jelonce jest sporo "kočarek", czyli w żargonie czeskich młodzieńcow - ładnych dziewcząt. Zaskoczeniem miłym dla pana Jagodzińskiego była obecność dwóch Pań (nazwiska do wiadomości redakcji) z jeleniogórskiego teatru, które były w Pradza na spektaklu "Audiencji" i "Wernisażu"w wykonaniu jeleniogórskiego teatru, i rozmawiały z ówczesnym Prezydentem Czech Vaclavem Havlem, oraz Jego drugą żona - Dagmarą Vškrnowou- Havlovou. Poruszono też problem, czy Havel od Daszki dostał rogi, ale ww. Panie były temu zdecydowanie przeciwne. Podobnie jak i prelegent.MŁodzież się nie wzpowiadała. A szkoda.
~JUPIJEJKA 6-03-2009 12:53
polecam stronę Książnicy karkonoskiej (wystarczy w google wpisać Książnica karkonoska) i pooglądać. Spotkanie było Super !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group