Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2625
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: O sieci rowerowej

Czwartek, 5 marca 2020, 9:01
Aktualizacja: Sobota, 7 marca 2020, 10:04
Autor: WAC
Powiat: O sieci rowerowej
Fot. Starostwo Powiatowe
Z inicjatywy mieszkańców powiatu w Starostwie Powiatowym w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie robocze poświęcone kwestii możliwości realizacji pierwszego etapu stworzenia jednolitego systemu turystyki rowerowej.

W spotkaniu udział wzięli: starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski, sekretarz powiatu Ewa Lijewska-Małachowska, radny gminy Podgórzyn Jerzy Zdunek oraz architekt Robert Futerhendler.

Została już przygotowana wstępna mapa tras, która w większości pokrywa się z istniejącymi ścieżkami i trasami rowerowymi - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Docelowym rozwiązaniem jest wydanie specjalnej mapy dla wszystkich tras rowerowych wśród pałaców i atrakcji turystycznych Kotliny Jeleniogórskiej. Zakładamy także powstanie sieci stacji rowerowych, w których będzie można wypożyczyć rowery i oddać w każdej następnej. Docelowym rozwiązaniem jest także możliwość przewożenia bagażu rowerzysty do następnego miejsca noclegowego. Kolejne etapy to rozszerzenie systemu tras rowerowych, ich promocja i reklama na miejscu i poza naszymi terenami. Chcemy w ten sposób doprowadzić do stworzenia kreatywnego produktu turystycznego dla osób pragnących aktywnie wypoczywać w naszym regionie - wyjaśnia starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

25
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
2
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group