Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 6 maja
Imieniny: Jakuba, Judyty, Jana
Czytających: 9206
Zalogowanych: 108
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O Radiu KSON w dzień radia

Wtorek, 11 kwietnia 2023, 15:49
Aktualizacja: 15:51
Autor: Joanna Pijarska/KSON
Jelenia Góra: O Radiu KSON w dzień radia
Fot. Użyczone/KSON
Mało kto pamięta o tej dacie, zatem warto przypomnieć, że 11 kwietnia 1923 roku Stowarzyszenie Radiotechników Polskich przyjęło dokument, w którym zawarło swoje opinie do wytycznych do ustawy radiotelegraficznej. Był to ważny krok na drodze rozwoju polskiej radiofonii. Na pierwszą próbną audycję radiową trzeba było jednak poczekać jeszcze dwa lata. Datę jej nadania - 1 lutego 1925 roku - uznaje się za początek polskiej radiofonii.

Radio KSON, które we wrześniu tego roku obchodzić będzie mały jubileusz 5-lecia swojego funkcjonowania. Nadaje swoje audycje z priorytetem dla audycji lokalnych, autorskich, w tym muzycznych.

Tygodniowo produkujemy 9 premier – zaznacza Damian Łyczak, montażysta radia KSON. Dla Damiana, który porusza się na wózku, praca w radiu KSON to szansa na osobisty, kreatywny rozwój. Dla Oli z Piechowic możliwość zdalnej pracy w radiu KSON przy montażu audycji, to sposób na życie i kontakty z ludźmi. Takich młodych, poszukujących swego miejsca w świecie jest w naszej redakcji więcej i nadal jesteśmy na nich otwarci. Jeżeli macie ochotę przeżyć przygodę z radiem, to skontaktujcie się z nami bez względu na stan zdrowia czy wiek. www.radiokson.pl tel. 75 75 242 54 mail: biuro@kson.pl
To radio - mówi Leszek Kopeć, redaktor naczelny radia KSON – powstało z potrzeby i pasji. Z potrzeby, bo o problemach ludzi niepełnosprawnych mówi się dużo, a powinno się mówić jeszcze więcej. Z pasji , bo zebrał się zespół byłych radiowców i „amatorów słowa”, który potrafił zorganizować studio radiowe i wyposażyć je dzięki dotacjom w dobry, profesjonalny sprzęt. Dziennikarze radia KSON to przede wszystkim amatorzy z radiowym „nerwem”, którzy zgodnie twierdzą, że radio KSON nie jest radiem dla niepełnosprawnych, lecz o niepełnosprawnych. Ale nie tylko! Mówimy o problemach lokalnych samorządów, wydarzeniach w kraju i na świecie i emitujemy dobrą muzykę. Na naszej antenie – mówi Leszek Kopeć – można posłuchać też programów edukacyjnych, w tym pouczających słuchowisk i audycji historycznych, o powstaniach i zrywach patriotycznych. Jest też dużo rozrywki, kabaretu, żartu i wywiadów z ciekawymi ludźmi, którzy pamiętają nasz region sprzed wielu, wielu lat. Takim programem jest audycja „Jeleniogórzanie”, w której zaprezentowaliśmy już ponad 60 sylwetek mieszkańców naszego regionu, którzy zostawili lub zostawiają tutaj swój trwały ślad.

W Polsce w 2016 roku było 297 rozgłośni radiowych posiadających koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wśród nich znajdują się nadawcy publiczni i prywatni, a także stacje akademickie i zarządzane przez poszczególne organizacje wyznaniowe. Podane stacje korzystają z 997 nadajników radiowych na falach UKF.A ile jest ogółem stacji radiowych w Polsce? Baza danych radio.pl zawiera ponad 500 stacji radiowych, w tym internetowych. Wydaje się, że rok 2016 był rokiem, w którym powstało najwięcej rozgłośni radiowych emitujących swoje audycje za pośrednictwem Internetu. Są to często inicjatywy pasjonatów różnych tematów i profesji, ale są też profesjonalne rozgłośnie, do których należy funkcjonujące od 2017 roku Radio KSON.

Twoja reakcja na artykuł?

7
41%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
24%
Nudzi
1
6%
Smuci
3
18%
Złości
2
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy brałaś/eś udział w którymś spotkaniu z kandydatem/tką na prezydenta Polski??

Oddanych
głosów
320
Tak
18%
Nie
71%
Nie interesuję się polityką wcale
11%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Opona – Jak genialny wynalazek zmienił świat
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Edukacja
Matura z polskiego – chyba powinno być dobrze
 
Kilometry
Fani pociągów pojechali w Góry Sowie
 
Aktualności
21 lat minęło
 
Piłka nożna
Bardzo bolesna lekcja od Włókniarza [SKRÓT VIDEO]
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group