Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6506
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: O pożarze hurtowni i psich odchodach w mieście

Piątek, 11 lutego 2011, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: RED
JELENIA GÓRA: O pożarze hurtowni i psich odchodach w mieście
Rafał Szymański.
Fot. TEJO
Radny Rafał P. Szymański (Prawo i Sprawiedliwość) przekazał nam treść odpowiedzi na interpelacje, które złożył na jednej z sesji rady miasta.

Pierwsza dotyczyła pożaru hurtowni fajerwerków przy ul. Sobieskiego 23 w Jeleniej Górze, do którego doszło pod koniec grudnia minionego roku. Zastępca prezydenta Zofia Czernow wyjaśniła, że działalność hurtowni mieściła się w ramach działalności gospodarczej nie wymagającej koncesji.

Kontrole tego typu firm prowadzi Inspekcja Handlowa, która nie prowadzi rejestru przedsiębiorców zajmujących się obrotem materiałami pirotechnicznymi, „a kontrole przeprowadzane są sporadycznie na zasadzie typowania, głównie w wyniku skarg na nieprawidłowość działania punktu handlowego. Kontrole ograniczają się do sprawdzenia oznakowania towaru i prawidłowości jego opakowania /szczelność/.” – Prezydent może jedynie uczulić służby odpowiedzialne za kontrolę przedsiębiorców, w zakresie przestrzegania przepisów prawa, na zwrócenie szczególnej uwagi na przedsiębiorców zajmujących się obrotem wyrobami pirotechnicznymi – odpowiedziała Zofia Czernow.

Druga interpelacja dotyczyła problemu psich odchodów zalegających na ulicach. Zastępca prezydenta miasta Hubert Papaj poinformował, że ustawiono „około 70 pojemników na odchody przy traktach komunikacyjnych oraz na terenach zielonych. Jednocześnie zwrócono się do Komendanta Straży Miejskiej i Komendanta Miejskiej Komendy Policji o szczególne uczulenie swych podwładnych na rygorystyczne i skuteczne egzekwowanie od właścicieli czworonogów, natychmiastowego sprzątania po nich zgodnie z obowiązującym regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group