Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3152
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O naborze i planach budowy przedszkola na 300 dzieci

Czwartek, 3 kwietnia 2014, 8:47
Aktualizacja: Piątek, 4 kwietnia 2014, 7:47
Autor: Angela
Jelenia Góra: O naborze i planach budowy przedszkola na 300 dzieci
Fot. Angela
Podczas podsumowania zakończonego kilka dni temu pierwszego etapu rekrutacji do jeleniogórskich przedszkoli, prezydent Marcin Zawiła zapewniał, że żadnemu maluchowi miejsca nie zabraknie. – Obecna baza jest systematycznie modernizowana i powiększana, a w planach mamy budowę przedszkola na Zabobrzu dla około 300 dzieci – mówił.

Konferencja prasowa poświęcona podsumowaniu rekrutacji odbyła się w Miejskim Przedszkolu nr 10 przy ul. Zjednoczenia Narodowego w Cieplicach. Wybór tej placówki nie był przypadkowy. To największe miejskie przedszkole w Jeleniej Górze. Ale nie o tylko o liczbę przedszkolaków chodzi. Jest to jedna z najbardziej obleganych placówek, obok przedszkola nr 27 i 13.

- Obecnie mamy 225 dzieci, ale chętnych mamy znacznie więcej – mówiła Bogumiła Lepiesza, dyrektor Przedszkola nr 10 w Jeleniej Górze.

Podczas konferencji podkreślano, że jeszcze do niedawna oferta przedszkoli niepublicznych była znacznie bogatsza, a dzisiaj placówki miejskie są dla nich konkurencyjne. I to widać gołym okiem. Przedszkole nr 10 ma nie tylko bogatą ofertę edukacyjną, ale i imponujące zaplecze, w tym zmodernizowane, bardzo dobrze wyposażone sale łącznie z pracownią komputerową dla maluchów i pięknym, przestrzennym ogrodem. Na remonty w ośmiu miejskich przedszkolach tylko w 2013 roku miasto wydało 570 tys. zł.

- Pieniądze zostały przeznaczone na modernizację budynków, kuchni, pomieszczeń do zabaw, łazienek, ale i doposażenie przedszkoli – wymieniał prezydent Marcin Zawiła.

Po modernizacji udało się stworzyć też nowe miejsca dla przedszkolaków: 25 w Miejskim Przedszkolu nr 2 oraz 40 miejsc w przedszkolu integracyjnym nr 14 przy ul. Junaków. Łącznie w ośmiu przedszkolach miejskich są 1332 miejsca, a w 11. niepublicznych – 1027.

- Z roku na rok liczba przedszkolaków nam rośnie – mówił prezydent Marcin Zawiła. – Dlatego w planach mamy budowę nowego przedszkola na Zabobrzu III na około 300 dzieci. Być może będzie to przedszkole kontenerowe, które jest wygodne i tańsze w budowie. Budowane jest z modułów, które można przestawiać. Na ten cel chcemy pozyskać pieniądze z Unii, bo koszt takiego zadania to kilka milionów złotych – dodał prezydent Marcin Zawiła.

Prezydent wspomniał też o rozbudowie obecnej bazy żłobkowej (obecnie jest 116 miejsc w żłobku publicznym i 67 w niepublicznych) , w tym dostosowaniu pomieszczeń w przedszkolach dla najmłodszych.

To jednak plan na najbliższe lata. Tymczasem – po zakończonym etapie rekrutacji elektronicznej, która miała usprawnić nabór dla placówek i ułatwić go dla rodziców - trwa drugi etap rekrutacji przedszkolaków, podczas którego rodzice dzieci, które nie dostały się do wybranej placówki, mogą zapisać dzieci do placówek, w których te miejsca jeszcze są. Szacuje się, że w najbliższym roku do przedszkoli pójdzie 2381 dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group