Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8315
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: O Miedziance na II Dolnośląskim Festiwalu Tajemnic na Zamku Książ

Piątek, 15 sierpnia 2014, 8:35
Aktualizacja: 19:17
Autor: Manu
Region: O Miedziance na II Dolnośląskim Festiwalu Tajemnic na Zamku Książ
Fot. Organizator
W sobotę (16 sierpnia) o godz. 13.15 na Zamku Książ w Wałbrzychu, w ramach drugiej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic, jedną z atrakcji będzie spotkanie z mieszkańcami Mniszkowa w gminie Janowice Wielkie i ich prelekcja zatytułowana “Miasto, które wyleciało w powietrze”.

Czy pewnego dnia miasto zapadnie się z powodu starych kopalni? Czy Rosjanie szukali tu uranu? I ile jest prawdy w opowieści o nazistowskim transporcie, który został tu ukryty.

Natalia Poniatowska–Wasiak i Jędrzej Wasiak-Poniatowski, mieszkańcy Mniszkowa, opowiedzą o prawdziwej historii Miedzianki. Miasta, które zostało wysadzone w powietrze i dzisiaj “straszy pokopalnianymi dziurami”.

Adresatem II Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic jest każdy zainteresowany turystyką krajoznawczą w regionie i odkrywaniem nieznanych historii lokalnych. To projekt autorski dziennikarki i podróżniczki, autorki wielu książek o tajemnicach Dolnego Śląska Joanny Lamparskiej, która od kilkunastu lat promuje region dolnośląski poprzez jego tajemniczość.

Szczegółowe informacje o festiwalu znajdują się na stronie internetowej: http://festiwaltajemnic.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group