Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 2767
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: O likwidacji Gimnazjum nr 2 i innych zmianach zdecydują radni. Sesja 28 lutego

Czwartek, 16 lutego 2012, 14:54
Aktualizacja: 15:14
Autor: Es
W nawiązaniu do wczorajszego tekstu „Gimnazjum do likwidacji. Będą zmiany w oświacie” uzupełniamy, że ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Rady Miejskiej w Jeleniej Górze, która zbiera się na posiedzeniu we wtorek, 28 lutego.

Wówczas pod obrady rady trafi zaproponowany przez samorząd wniosek o wygaszanie działalności Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze (nie będzie przyjęć do klasy I, natomiast dwa pozostałe poziomy nauczania będą uczyć się nadal w tej szkole) , a także o połączenie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych z tzw. Gastronomem w Cieplicach, a gimnazjum z ZSP-Ż z sobieszowską Szkołą Podstawową nr 15. Najpewniej radni zdecydują też o losie Młodzieżowego Domu Kultury, który także jest przewidziany do likwidacji w ramach oświatowych oszczędności.

Trudno przesądzać o wyniku głosowania. Można prognozować, że na proponowane przez miasto rozwiązania nie zgodzą się radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Razem dla Jeleniej Góry (siedem głosów). Aby takie zmiany nie weszły w życie, sprzeciwić musieliby się im – sympatyzujący z rządzącą Platformą Obywatelską (11 radnych) - rajcy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, co razem da 12 głosów. Wszystko okaże się 28 lutego w ratuszu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group