Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 7175
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O komunikacji i Szybkiej Kolei Miejskiej. W środę w ratuszu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 27 września 2011, 13:14
Aktualizacja: 13:15
Autor: RED
Fot. RED
Jutro w Jeleniej Górze, w ratuszu, odbędzie się spotkanie poświęcone transportowi zbiorowemu w Kotlinie Jeleniogórskiej. Będzie omawiana kwestia powstania „szybkiego tramwaju”, a finałem debaty będzie podpisanie porozumienia przez samorządowców z miasta i powiatu oraz urzędu marszałkowskiego.

W spotkaniu roboczym, w którym weźmie udział m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Andrzej Massel, członek Zarządu Województwa, Jerzy Łużniak i Prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła, uczestniczyć będą także przedstawiciele kilku samorządów oraz spółek PKP.

Janusz Korzeń, dyrektor Wojewódzkiego Biura Urbanistycznego we Wrocławiu, odpowiedzialny za planowanie przystanków na trasie SKM – „tramwaju miejskiego”, przedstawi warianty budowy poszczególnych przystanków na linii Jelenia Góra Główna – Sobieszów. W planach jest, między innymi, powstanie przystanków przy ulicy Kubsza oraz pod estakadą na Zabobrzu.

Spotkanie podzielono na części dotyczące odpowiednio kolejowych połączeń transgranicznych, powstania Szybkiej Kolei Miejskiej w Jeleniej Górze oraz problemom linii kolejowej Jelenia Góra – Gryfów Śląski – Zgorzelec.

Zwieńczeniem debaty będzie podpisanie „Porozumienie w sprawie współpracy w zakresie organizowania i funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego na terenie subregionu jeleniogórskiego”. Stronami porozumienia są: Miasto Jelenia Góra, Miasto Piechowice, Miasto Szklarska Poręba, Powiat Jeleniogórski oraz Województwo Dolnośląskie (reprezentowane przez Urząd Marszałkowski). Dokument określa wszelkie uprawnienia i obowiązki, w tym finansowe, w jakich strony – w różnym zakresie – partycypują.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~Pietr 27-09-2011 14:11
A Mysłakowice Karpacz to co też są tory nie czynne ale są praktycznie do Mysłakowic nie ma czym sie dostać jak polikwidowali czerwone nie do że było ich mało to jeszcze zabrali nic nie pomyslane dla ludzi z Mysłakowic
~dundersztyc 27-09-2011 14:14
Nie wierzę! O matuchno przenajświętsza! Czyżby zbliżały się jakieś wybory???
~czesc marcin 27-09-2011 14:32
Gdzie jest SKM ?!
~dundersztyc 27-09-2011 14:40
Nie wierzę! O matuchno przenajświętsza! Czyżby zbliżały się jakieś wybory???
~Rex 27-09-2011 15:49
Do Karpacza jak do Karpacza. Ale lepiej by było torami poprowadzić przez Mysłakowice do Kowar stacji dolnych a potem ulicą miasta w górę i w Kowarach średnich wybudować pętle taka linia podpięta pod SKM szczyciła by się wielkim uznaniem i konkurencją Można też pociągnąć drugą linię z Mysłakowic do Jeleniej góry przez Czarne ale to już gdy będzie ta poprzednia linia po torach kolejowych O ILE POWSTANIE
~Malinnik 27-09-2011 16:22
Koniecznie przystanek w Cieplicach na Ceglanej, tuż obok przejazdu kolejowego. Na pewno takie usytuowanie przystanka zwiększyłoby liczbę pasażerów, ponieważ stacja kolejowa w Cieplicach jest dość odległa od tej części ul. Wolności. Może będzie wtedy Nieco Wolniejsza Szybka Kolej Miejska, ale pasażerów z pewnością przybędzie.
~ted 27-09-2011 16:51
Brawo prezydent. Otworzą skm a zarżną mzk!!!!!!!Obietnica wyborcza spełniona
~ 27-09-2011 16:58
DOLNOŚLAZAK. W Kotlinie Jeleniogórskiej /wielkości zbliżonej do Gdańska/ jest możliwość skomunikowania szynobusem /tramwajem/ miejscowości z J.G. w kierunku Karpacza. Niestety juz bez Karpacza, gdyż z inicjatywy karpackich samorzadowców, w kurorcie tym rozwalono część solidnej inżynierskiej budowli jaka był trakt kolejowy. Szkoda, gdyz Karpacz mogłby być odciażony od nadmiaru samochodów. Burmistrz Malinowski wykazał sie ogromnym talentem. Zrealizował swój zamiar - likwidując część traktu kolejowego, z zachowaniem obowiazujących przepisów. Warto przyjżeć sie ilu takich samorzadowców jeszcze grasuje na naszym terenie.
~miejscowy 27-09-2011 17:28
Może ratuszowi rezydenci poprawią podpisanego przez siebie bubla taryfowego MZK odnośnie zniżki komunikacyjnej dla rencistów. Ci zusowscy krezusi jedynie w Jeleniej Górze zostali wykluczeni. Pozostała część Polski została nadal nadopiekuńcza.
~sam o'tnosc 27-09-2011 18:02
po co komu jakaś skm? położyć trakty dla nordic walkerów! podoczepia się ryksze do babć z kijkami to dostaniemy darmową i ekologiczną komunikację miejską na miarę jg!!
No_Subject 27-09-2011 19:16
Dobrze byłoby poprowadzić kolej w stronę Kamiennej Góry przez Mysłakowice i Kowary, zwłaszcza, że do Mysłakowic polikwidowano połączenia MZK. To, o czym, mowa w artykule, to nic nowego pod słońcem, to już było, te połączenia funkcjonowały w poprzednich latach, tylko ostatnio je polikwidowano, a teraz planuje się je wznowić. To nie jest żadna wielka łaska.
~mis 27-09-2011 20:17
Poprowadzic trakcje tramwajowa do Milkowa torami kolejowymi a potem juz nnie ciagnac do karpacza bo turystow juz nie chca by koleja dowozili wiec odrazu za mikowem w okolicach brzezia wbic sie w tunel i prosto do czech 0k. 11km tunelem do pecu pod sniezka a z tamtad juz Czesi niedlugo beda budowac kolej z svobody do Pecu pos sniezka i bedziemy mieli blizej na narty jak i w gory niestety Karpacz swoimi postanowieniami prezydenta turystow traktuja jak by na nim najwiecej kasy zedrzec za NIC bo jak wiadomo w Karpaczu niemal NIC NIE MA
rymcycymcy 27-09-2011 20:46
Ja też bym jeszcze chciał zaproponować !!! :) ...jakąś bocznicę na Kaczorów ! ;)
~do 16:58 27-09-2011 22:24
PrzyjRZeć się trzeba słownikowi mości Panie DolnyŚlązak :)
~xzxzxzxxz 28-09-2011 0:03
DROGI ZRÓBCIE JAK NALEŻY A PÓŹNIEJ BIERZCIE SIĘ ZA INNE ŚRODKI KOMUNIKACJI
~baca I 28-09-2011 7:09
Zjazd przed wyborczy za państwowe pieniądze partyjniaków z Dolnego Śląska PO w jeleniej górze pod powyższym tytułem. Zgodnie z minionym hasłem "Co by tu jeszcze spieprzyć !" wracamy do tego co było lecz nazywamy inaczej po europejsku "tramwaje Zawiły połączenia zagubiły" .JAKA WŁADZA TAKIE PLANY BUBLE BO BUBLE ALE PRZEJDĄ. TA WŁADZA MĄDRYCH NIE SŁUCHA. TA WŁADZA SŁUCHA PIJANEGO DUCHA .(fotki władzy jeleniogórskiej z kielichami w łapach)
~krzysiekM 28-09-2011 7:20
Czy to nie jest przypadkiem ingerencja w obcy majątek?Co ma miasto do PKP?Czy Pan prezydent ma w tej spółce udziały czy chodzi tylko i wyłącznie o leczenie kompleksów z dzieciństwa.Mam nadzieję, że Pan Prezydent weźmie pełną odpowiedzialność za pełne obłożenie trasy z Jeleniej Góry do Sobieszowa oraz,że inwestycja się chociaż częściowo zwróci.
~ 28-09-2011 9:23
kolej dolnośląska interesuje się tylko jak wygryź z czynnych lin kolejowych przewozy regionalne a te co są nie czynne to do lamusa i ta pada państwowe przewozy pasażerskie a prywata kwitnie .
~ 28-09-2011 14:16
ad. ~22:24. Łeb popiołem posypuję, nie czekając na popielcowa środę. DOLNOŚLĄZAK.
~kontestator 28-09-2011 23:28
SKM w Jeleniej Górze?? Ta inwestycja nie ma racji bytu. Jelenia jest za małym miastem na takie rozwiązanie. Przejazd z jednego końca miasta do drugiego za pośrednictwem mzk trwa około 40 minut. SKM w Jeleniej nie będzie jeździł jak w dużych miastach co paręnaście minut tylko prawdopodobnie co kilkadziesiąt z powodu małej liczby mieszkańców czyli niskiej rentowności. Przystanki nie są położone w pobliżu ważniejszych zabudowań tylko raczej na uboczu co wydłuża czas dotarcia do miejsca docelowego bo zazwyczaj trzeba czekać na przesiadkę do autobusu. SKM to dobre rozwiązanie dla dużych miast z rozwiniętą infrastrukturą komunikacyjną. Jelenia takim miastem nie jest.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group