Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2100
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O herbacie przy czekoladzie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 4 grudnia 2009, 9:18
Aktualizacja: 9:18
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Ciekawą prezentację można było zobaczyć wczoraj w jeleniogórskiej Czekoladziarni: na pierwszym planie znalazła się bowiem herbata, napój, który chyba każdy z nas pija codziennie.

Dariusz Goetze, gospodarz lokalu, zaprosił prawdziwego someliera herbaty Wojciecha Kuraja, który licznie zebranym zainteresowanym przedstawił film o Sri Lance, zwanej kiedyś Cejlonem. To właśnie tam znajduje się kolebka herbaty. Uważana kiedyś za nektar bogów i lekarstwo, dziś (wraz z kawą) jest bodaj najpopularniejszym napojem na całym świecie. Podaje się ją na słono, słodko, kwaśno, z masłem i innymi tłuszczami, a także z alkoholem.

Goście Czekoladziarni dowiedzieli się, jak powstaje podstawa napoju, który codziennie piją. Wojciech Kuraj objaśnił, że nazwa „herbata” przysługuje tylko i wyłącznie naparowi sporządzonemu z herbacianych liści. – W Polsce sprzedawane są różne produkty, które tej nazwy nadużywają, bo z herbatą nie mają nic wspólnego – zaznaczył. Powiedział też, że mitem jest przekonanie, iż herbata w saszetkach ma gorszą jakość od tej parzonej z suszonych liści. – Często się jednak zdarza, że producenci herbaty stosują jej tańsze odmiany uprawiane na przykład w Wietnamie – usłyszeli zebrani.

Wojciech Kuraj pokazał gościom lokalu rytuał parzenia herbaty. Zaprosił także do degustacji drinków sporządzonych na jej bazie. Wtajemniczeni wiedzą teraz, jak przyrządzić napar tak, aby miał prawdziwie boski smak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~?? 4-12-2009 11:51
*piipi* 4-12-2009 12:16
~NAJbardziej *lubię czekoladowego św.Mikołaja,którego za niespełnienie moich życzen ..*ZJADAM !
~?? 5-12-2009 12:07

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group