Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6166
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Nożownik w rytmie disco

Czwartek, 10 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 10 maja 2007, 8:12
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Nożownik w rytmie disco
Fot. Archiwum
Pijany szesnastolatek ugodził nożem o dwa lata starszego kolegę.

Czego jeszcze mogą dopuścić się nieletni sprawcy przestępstw? Świat zbrodni nie ma przed nimi granic. Ilustruje to przykład z Zawidowa, gdzie podczas zabawy w tamtejszym domu kultury 16-letni chłopak zadał nożem kilka ran bezpośrednio zagrażających życiu ofiary.

Awantura wywiązała się kilka dni temu w późnych godzinach nocnych. Rozjuszeni alkoholem uczestnicy wiejsko-miejskiej dyskoteki pokłócili się i postanowili „wyjaśnić” sobie swoje racje siłą.
Bardziej „przebiegły” okazał się szesnastoletni wyrostek, który bez żadnego kłopotu wcześniej bawił się i pił alkohol podczas imprezy. W trakcie bójki ze swoim adwersarzem dobył nóż i ugodził mężczyznę kilka razy w szyję.

Interwencja policji była o tyle skuteczna, że funkcjonariusze złapali przestępcę, który po całym zdarzeniu uciekł z dyskoteki i schował się w pobliskich krzakach. Pijany szesnastolatek z dłońmi splamionymi krwią został zabrany do wytrzeźwienia, a jego przeciwnik z poważnymi ranami kłutymi – do szpitala, gdzie lekarze uratowali mu życie dzięki szybkiemu zabiegowi operacyjnemu.

Jedyną konsekwencją, jaką poniesie małolat, będzie sprawa przed wydziałem rodzinnym i nieletnich sądu rejonowego. Dostanie co najwyżej „skierowanie” na pobyt w placówce wychowawczej.
Gdyby był rok starszy, za usiłowanie zabójstwa odpowiadałby jak dorosły. Groziłaby mu za to kara do ośmiu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group