Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowy wiadukt gotowy

Czwartek, 2 września 2021, 6:42
Autor: WAC
Region: Nowy wiadukt gotowy
Fot. DSDiK
Wczoraj (1.09) oficjalnie został oddany do użytku nowy wiadukt w Starej Kraśnicy (gmina Świerzawa) w ciągu drogi wojewódzkiej nr nr 365.

W oficjalnym podsumowaniu inwestycji prowadzonej przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei wzięli udział: Tymoteusz Myrda - członek zarządu województwa dolnośląskiego, Piotr Karwan - radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Paweł Kisowski - burmistrz miasta i gminy Świerzawa oraz reprezentujący Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei - dyrektor naczelny Leszek Loch i zastępca dyrektora ds. inwestycji Mariusz Wawro.

Wykonawcą zadania była firma: Berger Bau Polska. Koszt inwestycji wyniósł 3,95 mln zł.

Droga wojewódzka nr 365 łączy Jawor, Świerzawę i Jelenią Górę, stanowiąc istotny element regionalnego układu komunikacyjnego – informuje DSDiK. - Przebudowa wiaduktu w Starej Kraśnicy była niezbędna ze względu na bardzo zły stan techniczny poprzedniego obiektu. Z uwagi na szeroki zakres prac konieczne było wprowadzenie objazdów drogowych, które z pewnością stanowiły utrudnienie dla mieszkańców, szczególnie że w podobnym czasie w tej miejscowości prowadzona była tu przebudowa obejmująca most w ciągu DW 328, biegnącej w relacji Złotoryja – Świerzawa – Kaczorów. Oba obiekty w pełni odpowiadają już wymogom bezpieczeństwa na drogach klasy wojewódzkiej.

Twoja reakcja na artykuł?

29
78%
Cieszy
2
5%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
3
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1343
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group