Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3586
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Nowy stadion dla lekkoatletów

Piątek, 13 września 2019, 13:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 września 2019, 14:33
Autor: TS
Karpacz: Nowy stadion dla lekkoatletów
Fot. Użyczone/TS
Niezwykle ważna inwestycja dla rozwoju bazy sportowej na Dolnym Śląsku jest już gotowa! W Karpaczu na wysokości 583 m. n.p.m. powstał stadion lekkoatletyczny wraz z boiskiem piłkarskim. Dziś odbędzie się jego uroczyste otwarcie.

Stadion lekkoatletyczny wraz z boiskiem piłkarskim i infrastrukturą towarzyszącą spełnia wymogi Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Z racji położenia geograficznego oraz wyposażenia będzie obiektem przystosowanym do organizowania zgrupowań wysokogórskich i zawodów lekkoatletycznych we wszystkich kategoriach wiekowych i na każdym poziomie zaawansowania. Infrastruktura stadionu umożliwi realizację programu centralnego szkolenia sportowego różnych związków sportowych. Atrakcyjność nowego obiektu zwiększa dodatkowo potencjał sportowy miasta Karpacz, na terenie którego znajdują się dwie pełnowymiarowe hale sportowe i trzy boiska wielofunkcyjne, a także baza noclegowa z 17 tys. miejsc, zaplecze do fizjoterapii i odnowy biologicznej. Dodatkowym atutem tej lokalizacji są też wyjątkowe walory klimatyczne miasta.

Stadion lekkoatletyczny im. Ireny Szewińskiej stanie się też ważnym obiektem dla szkolenia uczniów z funkcjonującej w Karpaczu od 1980 roku Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Poparcie dla idei budowy stadionu lekkoatletycznego w Karpaczu oraz chęć korzystania z niego wyraziły Klub Sportowy Akademickiego Związku Sportowego we Wrocławiu, Polski Związek Piłki Siatkowej, Polski Związek Narciarski oraz Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki i Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Bardzo cieszy mnie kolejny, nowoczesny obiekt sportowy w naszym regionie. Ten stadion będzie służył zawodnikom ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego i zostanie wykorzystany też na zajęcia szkolne, pozalekcyjne i sportowe, a dzięki temu pozwoli wielu dzieciom spędzać aktywnie czas, odkrywać uroki sportu, a być może w przyszłości osiągać znaczące wyniki sportowe. Takie obiekty stwarzają potencjał do rozwoju sportu w województwie – zaznacza Michał Bobowiec, Członek Zarządu Województwa.

Inwestycja została wpisana do realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Budowę prowadzono w latach 2018 – 2019, a jej całkowity koszt to ponad 24 mln zł. Sfinansowana została z budżetu Gminy Karpacz, która na ten cel przeznaczyła ponad 15 mln zł, a także ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej będących w gestii Ministerstwa Sportu i Turystyki (7 mln zł) oraz z budżetu województwa dolnośląskiego (2 mln zł).

Twoja reakcja na artykuł?

18
72%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group