Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3621
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy sprzęt dla jeleniogórskiego szpitala

Piątek, 12 lutego 2016, 7:33
Aktualizacja: Sobota, 13 lutego 2016, 8:22
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Nowy sprzęt dla jeleniogórskiego szpitala
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Sprzęt medyczny o łącznej wartości 1 mln zł zostanie w najbliższym czasie kupiony do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. – Jest to drobne doposażenie w niezbędne urządzenia – mówi dyrektor placówki Tomasz Dymyt. Pieniądze na ten cel, szpitalowi przekazał Dolnośląski Urząd Marszałkowski.

Co zostanie kupione za te pieniądze? M.in. trzy stanowiska do znieczuleń, stół operacyjny, dwa aparaty KTG, dwa aparaty do hemodializy, holter EKG ( do monitorowania pracy serca)i RR (do pomiaru ciśnienia), kardiomonitor, pompy do żywienia dojelitowego i pozajelitowego, ssak elektryczny, defibrylator czy autorefraktokeratometr (urządzenie do badania wzroku).

Jak mówi dyrektor placówki, potrzebny są znacznie większe, dlatego jeszcze w tym roku szpital będzie uczestniczył w różnych konkursach oraz będzie starał się pozyskać pieniądze z projektów unijnych.

Jak już pisaliśmy, najpilniejszą potrzebą jeleniogórskiej placówki jest budowa nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Na to potrzebne jest około 15 mln zł. W minionym roku wykonano natomiast nową elewacje budynku (2 mln zł), a obecnie trwa budowa przyszpitalnego lądowiska (ok. 700 tys. zł).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group