Wtorek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 6017
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowy sołtys wsi w Rudawach

Wiadomości: Mniszków
Piątek, 20 września 2019, 7:44
Autor: WAC
Fot. UG Janowice Wielkie
Tym razem się udało. Mieszkańcy Mniszkowa w gminie Janowice Wielkie za drugim podejściem wybrali nowego sołtysa swojej wsi.

Przypomnijmy. W pierwszym terminie, czyli jeszcze przed wakacjami, w Mniszkowie nie udało się dokonać wyboru sołtysa, gdyż na zabranie w tej niewielkiej miejscowości przyszło jedynie trzech mieszkańców. Jako, że nie osiągnięto wymaganego prawem quorum, które dla Mniszkowa wynosi siedem osób kolejną próbę wyboru sołtysa zaplanowano na następne zebranie wiejskie.

Odbyło się ono kilka dni temu i tym razem pofatygowało się na nie 13 osób. Nowym sołtysem wsi wybrano Przemysława Woźniaka, a do Rady Sołeckiej weszli Katarzyna Koncewicz, Katarzyna Hryniewicka i Remigiusz Sobolewski. Podczas zebrania dokonano też podziału środków w ramach funduszu sołeckiego na 2020 r.

Twoja reakcja na artykuł?

2
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
60%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~ 20-09-2019 8:24
Niedobry wybór. Pazerna Olga zrobi sobie drogę i tyle dla wsi...
~Klk 20-09-2019 9:15
Zawiść sąsiedzka
~Gościu 20-09-2019 10:41
Kurcze - ale jaka fajna wiata tam stoi
~janowiczanin 20-09-2019 11:13
a kiedy bedzie nowy sołtys w Trzcinsku? Podobno Iwona ostrzy zeby na fuszkę, poza tym to taka prawda sołtysi rezygnuja bo maja gdzies ta robote, a nowi poki co " starym " do pięt nie dorastaja. w Trzcinsku festynu BRAK w Janowicach festyn ODWOŁANY w Komarnie tez BRAK . Tyle w temacie.
~Iwona Niedźwiedzińska 22-09-2019 7:37
do: ~janowiczanin (11:13)
Gdyby - janowiczan - zapytał u źródła, miałby jasną odpowiedź. Jednakże proszę pamiętać . Są ludzie , którzy czują chcieć działania na rzecz społeczności lokalnej i ludzie co nic od siebie nie dają a odbierają chcieć działaniom innym . Będzie już teraz lepiej , coraz lepiej . Proszę pamiętać , że ponad 4000 mieszkańców zamieszkuje naszą gminę . Pozdrawiam miło .
~Mieszkaniec 22-09-2019 10:44
do: ~janowiczanin (11:13)
Daj się człowieku wdrożyć nowym Sołtysom którzy za darmo chcą zrobić coś dobrego. Myślisz ze to wszystko jest takie proste? Sołtysi potrzebują takich jak Ty !!! Działaj z Nimi i pomóż !!!
~Tomasz Fijałkowski 24-09-2019 15:29
do: ~janowiczanin (11:13)
Witam. Chciałem się odnieść do Pana wypowiedzi. Sołtys to stanowisko często pomijane i traktowane niegodziwie. W Janowicach Wielkich nikt nie chciał być Sołtysem. Nawet nie można było uruchomić budżetu na 2019 uchwalonego przez byłego Sołtysa, Radę Sołecka i Zebranie Wiejskie. Zgodziłem się zostać Sołtysem chociaż wcale nie musiałem tego robić. Na 4 letnia kadencje już świadomie się zdecydowałem ponieważ mam chęć zrobić wraz z grupa wspaniałych ludzi coś innego niż do tej pory. Kadencja zaczęła się w czerwcu i robienie festynu na szybko jest bez sensu. Pieniądze z festynu są przeznaczone na „sołeckie mikołajki” dla dzieci oraz sprzęt nagłaśniający dla Sołectwa żebyśmy nie musieli ciagle płacić za wynajem !!! Budujemy tak zwany majątek Sołectwa którego brak. 24 września jest kolejne zebranie chyba już 6 w tym roku !!! Tym razem uchwalimy budżet na 2020. Będzie conajmniej 10 imprez i aktywności w których mam nadzieje ze Pan znajdzie coś dla siebie !!! Proszę nie obrażać innych i dać ludziom dobrej woli zrobić coś dobrego. Nie ładnie pisze Pan o Pani Iwonie. Przypominam Panu ze funkcja Sołtysa to nie żaden etat gminny. Jeśli zostanie Sołtysem Trzcinska to będzie akurat dobra informacja. Takich ludzi - społeczników trzeba szanować. A Pana zapraszam na Zebrania Wiejskie i śledzenie FunPage Sołtys Janowice Wielkie niebawem ukarze się informacja na temat imprez i festynów w 2020 a tym czasem zapraszam na Sołeckie Mikołajki. Pozdrawiam Sołtys Tomasz Fijałkowski
~Zorientowany... 25-09-2019 17:34
do: ~Tomasz Fijałkowski (15:29)
Panie soltysie małe sprostowanie:Sołectwo nie posiada osobowości prawnej ,wiec i nie może mieć majatku.Zakupy z wyodrebnionego funduszu soleckiego nadal sa majatkiem Gminy oddanym w uzytkowanie Sołectwu.Nigdy nie były pobierane oplaty za wypożyczenie sprzętu grającego badz uzyczenie.W Gminie Janowice Wielkie profesjonalny sprzęt znajduje sie w :Trzcińsku,Komarnie,Radomierzu oraz w Gminie Janowice Wielkie.Zakup kolejnego to niegospodarność.Z pieniędzy soleckich w latach ubiegłych zakupiono miedzy innymi mikrofony oraz namiot sołecki o czym pewnie Pan wie bo przejal Pan te rzeczy od poprzednika.Ponato w ramach funduszu oprucz festynu,wspierano kulturę i rożne inicjatywy:Zespoly ludowe,Glks,Uks,Swietlice Rudawy,Osp Janowice Wielkie,Rewitalizacje Parku,Wyspę na Zielonej Dolinie,Remont szatni pilkarskiej...to tak w skrocie nauka w pigulce o Pana Solectwie....licze ze przyjmie Pan dobre rady....
~Tomasz Fijałkowski 26-09-2019 13:13
do: ~Zorientowany... (17:34)
Szkoda ze znowu nie wiadomo komu odpowiadać. A wiec Zorientowany. Co do wspierania kultury, sportu i OSP nie było mowy z niej strony. Uważam ze to są priorytety które trzeba wspierać na każdym kroku. Były Sołtys robił co mógł !!! Uważam ze zasłużył na słowa uznania. Dlaczego? Tacy zorientowani jak Ty będą wiedzieli najlepiej !!! Co do majątku prawda jest ze majątek Sołecki jest majątkiem Gminnym i to żadna nowość. Co do pożyczania sprzętu od innych Sołectw to dobrze wiemy jak sprawa wyglada. Sołectwo chcąc organizować imprezy dla dzieci, dorosłych i turystów musi posiadać swój sprzęt. Zebranie Wiejskie zatwierdziło taka potrzebę - gdzie byłeś Zorientowany? Owszem mamy pompkę do balonów, 4 mikrofony, słuchawki i namiot. Chwała za to byłem Sołtysowi ze to jest ale uważam ze to jak na tak duża wieś trochę za mało. Jeśli mówisz o niegospodarności to po co wymieniasz wszystkie Sołectwa? Wychodzi na to ze wszyscy oprócz Janowic maja jakiś sprzęt a Janowice Wielkie nie maja tego czego potrzebują. Wynajem tego co nad interesuje kosztuje i dobrze o tym wiemy to nie żadna nowość. Gdyby nie Zielona Dolina to pewnie nie było by już żadnego miejsca spotkań. Dlatego moim priorytetem jest Dom Kultury którego nie ma w 2020 roku w Janowicach Wielkich !!! Skandal !!! Proszę się przejechać po malutkich wioskach i zobaczyć ze można. Retoryka Twojej wypowiedzi ma na celu uderzenie w Sołtysa a ja nie chce się kłócić. Zawsze chwale byłego Sołtysa i nie ujmuje jego zasług tak jak Prezesa GLKS, Zespoły Ludowe i wszystkich którzy zrobili co mogli dla Janowic Wielkich. Proszę przyjdź na zebranie !!!
~do Sołtys Zorientowany 26-09-2019 18:01
do: ~Tomasz Fijałkowski (13:13)
Soltysie kazdy ma prawo do swojego zdania.Nie zrozumiał Pan....wypowiedzi...Dobra rada to coś co sugeruje się w dobrej wierze....Ale chyba Pan mocno wrażliwy na swoim punkcie....Nie pozostaje nic innego jak czekać na efekty Pańskiej pracy...bo w mojej ocenie narazie dużo szumu medialnego....a działań nie widać.Nie muszę chodzić na zebrania aby być zorientowanym...Czekam z niecierpliwością na twarde działania....a może i Pan zasłuży na pochwałę...pozdrawiam
~Tomasz Fijałkowski 26-09-2019 23:05
do: ~do Sołtys Zorientowany (18:01)
Proszę śledzić informacje Sołeckie na FunPage oraz na tablicach ogłoszeń - niebawem program na 2020. Proszę dać Radnym i Sołtysowi ktorzy czynie społecznym chcą działać. Proszę postawić sobie pytanie dlaczego nikt nie chciał być Sołtysem w Janowicach Wielkich. Jak bardzo mała polityka skłóciła ludzi. Ile teraz potrzeba lat żeby ludzie chcieli sie do siebie odzywać nie mówiąc o działaniu !!! Na szczęście jest grupka wspaniałych ludzi którym sie chce. Chwała poprzednikom za ich wkład. Teraz czas na radykalne zmiany. Jeśli ma Pan wiedzę i rady proszę przychodzić na zebrania o się nimi dzielić o to w tym wszystkim chodzi !!! To Zebranie Wiejskie jest najważniejsze a nie Sołtys. Pozdrawiam i zapraszam !!!
~Do janowiczanin 20-09-2019 13:56
Jaki Pan taki kram... Potrzebny nowy wójt dla naszej gminy. Taki któremu będzie się chciało działać i robić coś dla mieszkancow!
~mieszkaniec 20-09-2019 14:38
Tak tylko róbcie wszystko dla mieszkańców bo im się wszystko należy,bawcie się bo się trzeba integrować, a ciekawe ile mieszkańcy zrobią coś bezinteresownie od siebie
~Motocyklista 21-09-2019 9:39
Nie ma to jak był stary sołtys w Janowicach. Były zajefajne festyny,zabawy,podatki zebrane,widać było że się chłop stara, a teraz nic się nie dzieje.
~Mieszkaniec 22-09-2019 10:39
do: ~Motocyklista (9:39)
Tak. Mycie Tico , alko i zebranie raz w roku żeby kasę rozdać :) Brawo !!! Tylko naśladować :)
~ 21-09-2019 20:02
co do trzcinska soltys to sztuka nie wie o co chodzi nie zna ludzi a propo radnych trzcinska jedna to sztuka dla wojta druga tepa dzida nie ma pojecia o wsi i ludziach i problemach tzw sztuka dobry myk wojta pozdrawiam mieszkaniec

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group