Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6261
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowy parking przy WORD–zie z poślizgiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 31 lipca 2009, 7:14
Aktualizacja: Sobota, 1 sierpnia 2009, 8:21
Autor: Angela
Fot. Angela
W najbliższą sobotę zakończą się prace przy budowie nowego parkingu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze. Ale 47 miejsc parkingowych będzie oficjalnie dostępne dopiero za około miesiąc po otrzymaniu od nadzoru budowlanego zezwolenie na użytkowanie.

Ogrodzone miejsca parkingowe, z oświetleniem, monitoringiem i elementami zielonymi za około 700 tysięcy złotych, według wcześniejszych zapowiedzi miały być oddane do użytku od początku lipca br. Tymczasem jest już koniec miesiąca, a na placu budowy wciąż pracują ludzie i jeżdżą maszyny.

I tak będzie do najbliższej soboty, kiedy firma ma wykonać ostatnie poprawki. Jak mówi wykonawca Włodzimierz Lewowski z Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Trakt z Sędzisławia, które na zlecenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego wykonywało zarówno projekt, jak i prace budowlane, w trakcie realizacji nie obyło się bez niespodzianek.

Pojawiły się problemy formalne, ponieważ plan zagospodarowania przestrzennego przygotowany został we wrześniu 2008 roku. W grudniu rada miasta zmieniła go i naniosła na niego poprawki. Poza tym w życie wszedł przepis, zgodnie z którym parking nie mógł powstać w sąsiedztwie działki budowlanej w odległości mniejszej niż 6 metrów.

– Musieliśmy więc wystąpić do ministerstwa o ustępstwa od tego przepisu. To wszystko wydłużyło się w czasie i zamiast na plac budowy wejść z początkiem kwietnia, jak planowaliśmy, weszliśmy w połowie maja br. Stąd przesunięcie terminu oddania parkingu – mówi wykonawca.

Choć prace budowlane zakończą się w najbliższą sobotę, WORD będzie musiał poczekać na zezwolenie na użytkowanie, a to może trochę potrwać.
– Najpierw musimy zgłosić zakończenie prac do ochrony środowiska i innych instytucji, które mają dwa tygodnie na wydanie decyzji i ewentualne przekazanie nam swoich uwag – tłumaczy Włodzimierz Lewowski. – Następnie całą dokumentację przekażemy do powiatowego nadzoru budowlanego, który ma tydzień na wydanie zezwolenia na użytkowanie. Od tego czasu dwa tygodnie ta decyzja się jeszcze uprawomocnia.

Cały plac, na którym pojawiły się miejsca parkingowe, został wyłożony kostką brukową. W najbliższych daniach zamontowana zostanie jeszcze elektrycznie otwierana brama wjazdowa, która będzie sterowana pilotem z portierni. W ramach budowy parkingu wykonano również separator ścieków, który uniemożliwi wpłynięcie nieczystości paliwopochodnych do przepływającej w sąsiedztwie rzeki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 31-07-2009 8:06
Szanowni Państwo! Firma TRAKT Włodzimierz Lewowski , To specjalista od powszechnego bałaganu i uprawiania PATYZANTKI ! Poslizgi i bylejakość, to ich specjalność. Tak rozpoczęli i rozgrzebali nam ulicę SANECZKOWĄ W JAGNIĄTKOWIE !!! Weszli na robotę bez żadnego przygotowania formalnego na inwestycję i zaczęli robić drogę tak jak im było wygodnie oraz niektórym mieszkańcom. Gdy Inspektor Nadzoru Budowlanego im to zatrzymał, to porzucili robotę i już ponad miesiąc nic nie robią !!! No i nic dziwnego , BO TO IM SIĘ NIE OPŁACI !!!! Inwestycja wg. specyfikacji miała kosztować 1.8 ,- mln/zł. A ONI WYGRALI PRZETARG ZA 526,- tyś/zł. zakładjąc, że wrzucą asfalt w glebę i JAK ZWYKLE POLECĄ DO KASY !!!! A tu SOTP !!! Mieszkańcy się zbuntowali i wnieśli skargę do PREZYDENTA I NADZORU BUDOWLANEGO !!! No to rypnęli łopatą i poszli partoliżć paking przy WORDZ-ie !!! Zobaczymy co z tego wyniknie, bo mają umowny termin na skończenie ulicy SANECZKOWEJ do 31 sierpnia 2009r. Jedno jest pewne, że dopilnujemy, żeby PAN LEWOWSKI w przypadku POŚLIZGU , zapłacił słone KARY UMOWNE !!!! Ale przede wszystkim - zrobił nam tą ulicę zgodnie z dokumentacją i tak jak normy budowlane przewidują !!!! Zatem coś mi się widzi, że sporo do tego interesu dołoży !!!!! Pozdrawiam: Józef Gajewski ...
~wie39 31-07-2009 8:44
Brawo Panie Gajewski-odważny i nie dający się nabijać w butelkę mieszkaniec Jagniątkowa.Pracowałem kiedyś u Pana i wiem że ceni Pan rzetelność i dyscyplinę.
~he 31-07-2009 9:19
WORDEM zarządza prawa ręka Jerzego Pokoja pan Tarsa i gwiazda PSL pan Kuty i nawet parkingu nie potrafią zbudować w terminie? To jak ci panowie mają rządzić miastem, krajem i czym tam jeszcze, jak parking jest problemem? A to jest parking na kilka pojazdów :)
~z innej beczki 31-07-2009 10:14
Skoro WORD zainwestowal teraz kilkaset tysiecy zlotych w budowe parkingu, to pewnie teraz zdawalnosc w jeleniogorskiej placowce obnizy sie do poziomu mułu.
~~Emeryt 31-07-2009 12:04
Dobrze Panie Gajewski - oby więcej ludzi świadomych swych praw i oby pilnowali co im się pod domem buduje za publiczne przecież pieniądze.
rymcycymcy 31-07-2009 12:26
Wiadomo przecież robotnik to nie ... , może stać cały dzień ! ;)
~podatnik 31-07-2009 14:31
Sporo facet skroił - 700 tysięcy za 47 miejsc. Taka robota razem z tymi lampkami i monitoringiem to max. 300.
~sainnzz 31-07-2009 15:50
700TYS, - 15tys jedno miejsce prakingowe co to dla wordu, 350 prawo jazd, 10dziennie półtora miesiąca i się zwróci
~pytanie 31-07-2009 20:38
parking będzie płatny prawda?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group