Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8244
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowy parking przy WORD–zie z poślizgiem

Piątek, 31 lipca 2009, 7:14
Aktualizacja: Sobota, 1 sierpnia 2009, 8:21
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nowy parking przy WORD–zie z poślizgiem
Fot. Angela
W najbliższą sobotę zakończą się prace przy budowie nowego parkingu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze. Ale 47 miejsc parkingowych będzie oficjalnie dostępne dopiero za około miesiąc po otrzymaniu od nadzoru budowlanego zezwolenie na użytkowanie.

Ogrodzone miejsca parkingowe, z oświetleniem, monitoringiem i elementami zielonymi za około 700 tysięcy złotych, według wcześniejszych zapowiedzi miały być oddane do użytku od początku lipca br. Tymczasem jest już koniec miesiąca, a na placu budowy wciąż pracują ludzie i jeżdżą maszyny.

I tak będzie do najbliższej soboty, kiedy firma ma wykonać ostatnie poprawki. Jak mówi wykonawca Włodzimierz Lewowski z Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Trakt z Sędzisławia, które na zlecenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego wykonywało zarówno projekt, jak i prace budowlane, w trakcie realizacji nie obyło się bez niespodzianek.

Pojawiły się problemy formalne, ponieważ plan zagospodarowania przestrzennego przygotowany został we wrześniu 2008 roku. W grudniu rada miasta zmieniła go i naniosła na niego poprawki. Poza tym w życie wszedł przepis, zgodnie z którym parking nie mógł powstać w sąsiedztwie działki budowlanej w odległości mniejszej niż 6 metrów.

– Musieliśmy więc wystąpić do ministerstwa o ustępstwa od tego przepisu. To wszystko wydłużyło się w czasie i zamiast na plac budowy wejść z początkiem kwietnia, jak planowaliśmy, weszliśmy w połowie maja br. Stąd przesunięcie terminu oddania parkingu – mówi wykonawca.

Choć prace budowlane zakończą się w najbliższą sobotę, WORD będzie musiał poczekać na zezwolenie na użytkowanie, a to może trochę potrwać.
– Najpierw musimy zgłosić zakończenie prac do ochrony środowiska i innych instytucji, które mają dwa tygodnie na wydanie decyzji i ewentualne przekazanie nam swoich uwag – tłumaczy Włodzimierz Lewowski. – Następnie całą dokumentację przekażemy do powiatowego nadzoru budowlanego, który ma tydzień na wydanie zezwolenia na użytkowanie. Od tego czasu dwa tygodnie ta decyzja się jeszcze uprawomocnia.

Cały plac, na którym pojawiły się miejsca parkingowe, został wyłożony kostką brukową. W najbliższych daniach zamontowana zostanie jeszcze elektrycznie otwierana brama wjazdowa, która będzie sterowana pilotem z portierni. W ramach budowy parkingu wykonano również separator ścieków, który uniemożliwi wpłynięcie nieczystości paliwopochodnych do przepływającej w sąsiedztwie rzeki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group