Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 2034
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Nowy oddział pulmonologiczny w Karpaczu uroczyście otwarty

Piątek, 16 grudnia 2011, 7:58
Aktualizacja: Sobota, 17 grudnia 2011, 8:32
Autor: Petr
KARPACZ: Nowy oddział pulmonologiczny w Karpaczu uroczyście otwarty
Fot. Petr
Konferencja prasowa, a następnie uroczyste otwarcie Oddziału Rehabilitacji Pulmonologicznej. Oto, co działo się wczoraj w Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu, do którego na inaugurację nowego obiektu przybyli pacjenci i VIP–y z regionu.

Nowy Oddział Rehabilitacji Pulmonologicznej, którego uroczyste otwarcie odbyło się w Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu, oficjalnie ruszy 01 stycznia 2012 r. i będzie udzielał świadczeń medycznych w ramach kontraktu z NFZ. Jakich konkretnie?

– Do Oddziału Rehabilitacji Pulmonologicznej będą kierowani przede wszystkim ci pacjenci, którzy cierpią na przewlekłe nieżyty oskrzeli, rozedmę i pylicę płuc, POChP, astmę oskrzelową i rozstrzenie oskrzeli, jak również mukowiscydozę i wiele innych. Naszym celem jest niesienie pomocy tym, którzy cierpią z powodu niewydolności oddechowej i uczenie ich jak żyć w pełni normalnie, nie poddawać się chorobom – powiedział prof. Tadeusz Latoś, wiceprezes zarządu i zastępca dyrektora CPiA w Karpaczu.

– CPiA w Karpaczu to naprawdę bardzo dobra placówka. Lekarze stąd od kilku lat pomagają mojemu synkowi w walce z astmą, z której dzięki nim wychodzi zwycięską ręką. Życzę im, by poprzez nowy oddział mogli pomóc większej liczbie pacjentów – mówi Marta Recka, jedna z osób korzystających z usług placówki, mieszkanka Lwówka Śląskiego.

Co ciekawe, nowy Odział Rehabilitacji Pulmonologicznej w CPiA w Karpaczu: – Powstał dzięki środkom pozyskanym własnym sumptem, a nie żadnym dotacjom albo dofinansowaniom. W sumie całkowity koszt realizacji projektu wyniósł sześć i pół miliona złotych – dodaje Tadeusz Latoś. Więcej na www.cpia.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group