Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8007
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy jelonek i zwiedzanie Ratusza

Wtorek, 4 lutego 2020, 8:20
Aktualizacja: Czwartek, 6 lutego 2020, 6:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowy jelonek i zwiedzanie Ratusza
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałkowy wieczór (3.02) pod budynkiem jeleniogórskiego Ratusza zebrała się grupa ludzi, którzy chcieli skorzystać z okazji i zwiedzić wyremontowane wnętrza zabytkowej siedziby władz miasta. Zanim rozpoczęło się oglądanie efektów remontu, przed Ratuszem symbolicznie odsłonięto nowego jelonka.

To już druga rzeźba wykonana w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, w powstającym szlaku jelonka. Pierwsza pojawiła się przy Uniwersytecie Ekonomicznych (ul. Nowowiejska) i zyskała nazwę "Jelonek Ekonomek". Ratuszowa rzeźba czeka na swoje imię...

Są już następne w przygotowaniu. Myślę, że uda nam się odsłonić w tym roku kilka, bo już wiele firm i instytucji zgłosiło chęć zainstalowania jelonka przed swoją siedzibą - chcą też Sobieszów i Cieplice. Mam nadzieję, że artyście uda się przyspieszyć prace, bo zainteresowanie jest ogromne - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Kolejny jelonek ma się pojawić przy siedzibie Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (ul. 1 Maja), a następne przewiduje się m.in. dla Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników "Radar", Term Cieplickich, Książnicy Karkonoskiej, Politechniki Wrocławskiej czy Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej.

Po uroczystym odsłonięciu jelonka, odegraniu hejnału Jeleniej Góry i wystrzale Bractwa Kurkowego Ziemi Jeleniogórskiej, w budynku Ratusza gości przywitał zespół muzyki dawnej z Młodzieżowego Domu Kultury. Mieszkańców oprowadzał Andrzej Marchowski, który przy okazji wizyty w poszczególnych pomieszczeniach opowiadał ciekawostki z czasu remontu oraz historyczne.

Więcej zdjęć z Ratusza oraz informacje o remoncie tutaj:
Ratusz po remoncie

Twoja reakcja na artykuł?

18
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
15%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
10
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group