Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5818
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy cykl koncertów w Galerii Karkonoskiej

Czwartek, 3 marca 2022, 11:01
Aktualizacja: 11:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowy cykl koncertów w Galerii Karkonoskiej
Fot. Przemek Kaczałko
Przedstawicielki Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jeleniej Górze wraz z prezesem Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, poinformowali o bogatym programie koncertów w Galerii Karkonoskiej, które w ubiegłym roku zostały zainicjowane i spotkały się z dużym zainteresowaniem. Będzie kontynuacja!

Współpraca szkoły muzycznej i KARR sprawiła, że w ubiegłym roku melomani mieli okazję posłuchać uczniów i nauczycieli w murach galerii przy ul. 1 Maja. Zainteresowanie było duże, więc obie instytucje postanowiły kontynuować inicjatywę. Już w marcu czekają nas dwa koncerty.

To druga edycja naszej współpracy, która doskonale się rozwija. Zainteresowanie mieszkańców przeszło nasze oczekiwania - podkreślił Hubert Papaj, prezes KARR, który zapowiada również kontynuację w następnym roku szkolnym, a także współpracę przy organizacji 75-lecia PSM I i II st. w Jeleniej Górze.
Rok szkolny 2021/2022 to rok jubileuszowy i te koncert w galerii bardzo nam pomogły. Poprzedni rok byliśmy właściwie zamknięci i gdy można było wyjść do publiczności, skorzystaliśmy z tej współpracy - powiedziała Irena Maciejewska, dyrektorka PSM I i II st. zapraszając również na 6 maja do Filharmonii Dolnośląskiej na koncert jubileuszowy.

O programie koncertów w galerii mówiła Dominika Łukasiewicz, która podkreślała, że uczniowie są zadowoleni, że mogą wyjść do publiczności.

Uczniowie z radością zgłaszają się na koncerty, a niektórzy nawet tworzą zespoły kameralne - mówiła nauczycielka z PSM. - Już 0 marca połączymy siły ze szkołą tańca Kurzak&Zamorski. Będzie też muzyka rozrywkowa, popisy wydziału wokalnego i wiele innych. Na sam koniec szykujemy niespodziankę - coś w rodzaju performance - dodała D. Łukasiewicz.

Program:
10 marca - Muzyka i taniec
24 marca - Nie tylko klasyka
28 kwietnia - Koncert pasyjny
19 maja - Zakochani czekali na maj
26 maja - Estrada Dyplomantów PSM II st.
2 czerwca - Koncert Orkiestry Smyczkowej I st. i zespoły instrumentalne I st.
23 czerwca - wielki finał (spektakl muzyczny uczniów i nauczycieli).
Wszystkie koncerty o godz. 16:00.

Twoja reakcja na artykuł?

16
70%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group