Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 11785
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Noworoczna premiera „Sylwestrowego Kabaretu…” w Teatrze im. Norwida

Piątek, 27 grudnia 2013, 7:39
Aktualizacja: Niedziela, 29 grudnia 2013, 15:12
Autor: Elster
Jelenia Góra: Noworoczna premiera „Sylwestrowego Kabaretu…” w Teatrze im. Norwida
Fot. Organizator
Na ostatni teatralny wieczór roku (31 grudnia, we wtorek) Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze szykuje nie lada niespodziankę. Na Dużej Scenie będzie można zobaczyć premierowy pokaz spektaklu „Sylwestrowy Kabaret Sylwestrowy?! – w poszukiwaniu nowego…” autorstwa Szymona Bogacza.

- Pięć kwadransów śmiechu, muzyki, absurdalnego humoru i ani grama polityki! - zapowiadają twórcy. Miłośnicy dobrego humoru znajdą tu coś dla siebie, jak choćby piosenki „na żywo” z odrobiną liryki, skecze i monologi. To widowisko inspirowane m.in. legendarnym programem telewizyjnym „The Muppet Show” Jima Hensona, Monty Pythonem, Kabaretem Starszych Panów, a także Kabaretem Olgi Lipińskiej.

- Gościem specjalnym będzie Stary Rok, który, jak się okazało, był/jest kobietą. W spektaklu pojawi się również sam Cyprian N. oraz pilnie poszukiwany węgierski kucharz Udzio Kovacs. Swoją obecnością zaszczyci także m.in. zespół SOR-BENT, słynny, chociaż już nieco przebrzmiały.

Autorem tekstu i dramaturgiem jest Szymon Bogacz. Studiował na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, był muzykiem orkiestrowym, grał na trąbce w takich orkiestrach jak: Filharmonia Narodowa, Polska Orkiestra Radiowa i Sinfonia Varsovia. W 2006 roku debiutował dramatem „Stosunki damsko-męskie” we wrocławskim Teatrze Zakład Krawiecki we Wrocławiu w reż. Szymona Turkiewicza. Na swoim koncie ma już kilka cenionych sztuk: „Wariacje międzyludzkie” (2006 - III nagroda za najlepszy współczesny tekst sceniczny w konkursie zorganizowanym przez Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie i miesięcznik „Dialog”), Trójkąt” (2007 - wyróżnienie w 7. odsłonie konkursu na dramat współczesny na festiwalu Targi Nowej Dramaturgii w Radomiu) oraz „Dekonstrukcja” (2008 - wyróżnienie w konkursie dramaturgicznym IV Forum Współczesnego Dramatu „Lustro. Obraz. Iluzja” w Łodzi). Z kolei jego dramat „W imię Ojca i Syna” znalazł się w finale ogólnopolskiego konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną 2009 i miał dwa wystawienia w teatrach: im. Witolda Gombrowicza w Gdyni – pt. „Wszystko, co chcielibyście powiedzieć po śmierci ojca, ale boicie się odezwać” reż. Piotra Kruszczyńskiego (2010) oraz im. Stefana Żeromskiego w Kielcach w reż. Piotra Ziniewicza (2011). W 2009 roku nakładem wydawnictwa W.A.B. ukazała się jego debiutancka książka pt. „Koło kwintowe”.

Kostiumy do spektaklu zaprojektowała Tatiana Boduch, ruch sceniczny realizuje Izabelę Chlewińską, autorem muzyki jest Michał Górczyński.

Występują: Elwira Hamerska-Kijańska, Magdalena Kępińska, Iwona Lach, Marta Łącka, Jacek Grondowy, Andrzej Kępiński, Piotr Konieczyński, Bogusław Kudłek (gościnnie), Bogusław Siwko i Tadeusz Wnuk.

Ci, którzy ten wyjątkowy czas spędzą w innym miejscu, będą mogli obejrzeć spektakl w pierwszy weekend Nowego Roku, czyli 3, 4 i 5 stycznia 2014, a następnie 10, 11, 24, 25, 26 i 31 stycznia 2014.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group