Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 21 listopada
Imieniny: Janusza, Konrada
Czytających: 13304
Zalogowanych: 67
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe wnioski w programie Rodzina 500+

Czwartek, 3 sierpnia 2017, 8:31
Aktualizacja: Piątek, 4 sierpnia 2017, 5:33
Autor: WAC
Jelenia Góra: Nowe wnioski w programie Rodzina 500+
Fot. WAC
Od 1 sierpnia trwa nabór wniosków w nowej edycji programu "Rodzina 500+". W jeleniogórskim Miejskim Ośrodku Opieki Społecznej w związku z tym nie widać jednak tłumów petentów.

Jak informuje kierownik działu świadczeń rodzinnych jeleniogórskiego MOPS-u Janusz Łyczko, w związku z rozpoczęciem przyjmowania wniosków w nowej edycji programu widoczna jest większa niż zwykle liczba obsługiwanych petentów. Nie ma jednak zbyt długich kolejek i osoby składające nowe wnioski obsługiwane są w miarę na bieżąco. - Wiele osób korzysta również z możliwości przesyłania wniosków drogą elektroniczną - mówi J. Łyczko.- Podczas pierwszego dnia przyjęliśmy 61 wniosków w formie papierowej, zaś elektronicznie wpłynęło ich 70. Mamy nadzieję, że nasi klienci pomni doświadczeń z poprzedniej edycji 500+ unikną części błędów jakie obserwowaliśmy w składanych wtedy dokumentach – dodaje.

Przypomnijmy, że w kończącej się pierwszej edycji programu pieniądze będą wypłacane tylko do końca września. Aby zapewnić sobie ciągłość wypłat należy nowy wniosek złożyć do końca sierpnia. Kto zapomni, świadczenie za październik i listopad otrzyma dopiero do 30 listopada. Główne zasady programu nie uległy większym zmianom. Korekty, które mają służyć uszczelnieniu systemu dotyczą głównie osób samotnie wychowujących dzieci oraz przedsiębiorców.

Sonda

Czy Twoje dziecko chodzi w szkole na lekcje religii?

Oddanych
głosów
322
Tak
36%
Nie
58%
Raz tak, raz nie - to zależy jak bardziej pasuje danego dnia
6%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Potop szwedzki – historia animowana
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Pogodowo
Uwaga... Będzie bardzo ślisko, do tego opady śniegu
 
Jelenia Góra - KARR
Reportaż z 32. Polsko–Niemiecko–Czeskiego Forum Kooperacji Firm
 
Karkonosze
Dyrektor i prezes również wędrują po Karkonoszach
 
Aktualności
Znika wahadło w Marczycach
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group