Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6307
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Nowe trasy w Jakuszycach

Niedziela, 23 stycznia 2022, 6:05
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Nowe trasy w Jakuszycach
Fot. Stowarzyszenie Bieg Piastów
W Szklarskiej Porębie Jakuszycach wytyczono trzy zimowe trasy spacerowe. To kolejny pomysł na pogodzenie interesów pieszych i narciarzy tłumnie korzystających z uroków zimy w Jakuszycach.

Zimowe trasy spacerowe w rejonie Polany Jakuszyckiej powstały z inicjatywy Nadleśnictwa Szklarska Poręba, Stowarzyszenia Biegu Piastów i Karkonoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, przy wsparciu miasta Szklarska Poręba i przy akceptacji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Celem - zapewnienie pieszym spacerów w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

Na liście zimowych tras spacerowych znalazły się odcinki: Jakuszyce - Orle dołem (trasa wspólna dla narciarzy i pieszych), Świńskie Dziury - ostatnia droga w prawo w Jakuszycach przed granicą (za przystankiem, a przed zabudowaniami dawnego przejścia granicznego) i zielony szlak z Jakuszyc na Owcze Skały. Dodatkowo piechurzy będą też zachęcani do korzystania z Drogi pod Reglami (wejście z ul. Tetmajera w centrum Szklarskiej) i Drogi Sudeckiej z Zakrętu Śmierci.

Zimowe trasy spacerowe to pierwsza taka inicjatywa w Polsce – mówi Leszek Kosiorowski ze Stowarzyszenia Biegu Piastów. - Mamy nadzieję, że inne miejscowości, gdzie występuje potrzeba regulacji ruchu turystycznego, również sięgną po takie rozwiązanie. Gdzie indziej na świecie, na przykład w krajach alpejskich, znakomicie spełniają one swoje zadanie. Jesteśmy przekonani, że zachęcenie w ten sposób pieszych do skierowania swych kroków na trasy spacerowe spowoduje, że bez żadnego uszczerbku dla siebie nie będą chodzić po narciarskich trasach biegowych ośrodka w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Aby im to ułatwić trasy po dużych opadach śniegu będą utwardzane skuterem śnieżnym z urządzeniem wyrównującym nawierzchnię. Jesteśmy przekonani, że – niezależnie od kwestii prawnych – najlepszych sposobem rozwiązywania problemów jest zaproponowanie programu zmian pozytywnych, a nie próba forsowania zakazów. Tylko w taki sposób można utrzymać na górskich szlakach atmosferę wzajemnego szacunku.

Twoja reakcja na artykuł?

270
93%
Cieszy
6
2%
Hahaha
2
1%
Nudzi
1
0%
Smuci
5
2%
Złości
5
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group