Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7342
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe pomieszczenia Oddziału Dziecięco–Młodzieżowego

Środa, 29 lipca 2015, 15:51
Aktualizacja: Czwartek, 30 lipca 2015, 7:02
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Nowe pomieszczenia Oddziału Dziecięco–Młodzieżowego
Fot. Karolina Matusewicz
Dzisiaj (29.07) w Szpitalu Specjalistycznym MSW w Jeleniej Górze uroczyście otwarto nowe pomieszczenia Dziennego Oddziału Psychiatrycznego Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży, a wydarzeniu towarzyszył rodzinny piknik.

Wydzielony, specjalistyczny oddział dla najmłodszych pacjentów szpitala MSW był marzeniem dyrekcji i personelu medycznego, ale przede wszystkim był marzeniem małych pacjentów, którzy do tej pory mieli niewiele miejsca dla siebie.

- Teraz jest fajnie, bo do tej pory to w jednej sali bawiliśmy się, jedliśmy i mieliśmy zajęcia, a teraz mamy kilka kolorowych pomieszczeń – mówił jeden z nastoletnich pacjentów.

Nowe pomieszczenia oddziału to m.in. przestronna sala terapii zajęciowej, gabinet lekarski, gabinet psychologiczny i rejestracja. Prace budowlane trwały od października 2014, a Wałbrzyskiemu Konsorcjum Budowlanemu udało się skończyć pracę pięć miesięcy przed planowanym zakończeniem.
Całkowity koszt inwestycji wyniósł 538 207 tys. zł, z czego kwotę 150 tys. zł stanowiła dotacja z budżetu państwa, natomiast pozostała suma to środki własne szpitala.

Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań dla sponsorów, dobroczyńców, samorządowców i organizacji, które wspierają działalność szpitala, po których zaproszeni goście oraz rodzice z dziećmi mogli zwiedzić pomieszczenia.

Oprawę muzyczną pikniku zapewnił zespół ludowy „Karkonosze” z Gruszkowa, a uczestnicy mogli posilić się kiełbaską z ogniska. Ponadto w części rehabilitacyjnej szpitala każdy mógł zmierzyć sobie poziom tkanki tłuszczowej czy cukru, a także zmierzyć ciśnienie krwi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group