Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 2638
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe karetki dla pogotowia ratunkowego

Czwartek, 29 grudnia 2016, 16:26
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2016, 9:22
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Nowe karetki dla pogotowia ratunkowego
Fot. Robert Czepielewski
Dzisiaj (29.12) w sali konferencyjnej Hotelu Mercure odbyła się uroczystość przekazania przez Wojewodę Dolnośląskiego ambulansów dla Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, które na mocy porozumienia pomiędzy Wojewodą Dolnośląskim a Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego otrzymało dotacje w wysokości 1 123 000,00 zł na zakup dwóch ambulansów wraz z wyposażeniem.

Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak powiedział, że ponad milion złotych na zakup ambulansów pochodzi z oszczędnościom w budżecie wojewody. - Dzisiaj dowiedziałem się podczas rozmowy z dyrektorem pogotowia w Jeleniej Górze, że 100 proc. dotacji z budżetu wojewody od kilkunastu lat nie było - powiedział Paweł Hreniak.

Warto dodać, że co prawda w gestii wojewody jest dbałość o szeroko pojęte bezpieczeństwo, jak i ratownictwo na terenie województwa, to za Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze odpowiedzialny jest organ założycielski, czyli marszałek województwa. – Ale nie widzę żadnego problemu w tym, że jako wojewoda przekazuję pieniądze, dla organu podległemu marszałkowi województwa – dodał wojewoda.

Przekazane ambulanse są cennym nabytkiem dla jeleniogórskiego Pogotowia Ratunkowego – jego obszar działania obejmuje: powiat jeleniogórski, lwówecki, lubański i kamiennogórski. – Liczba wyjazdów wynosi blisko 30 000 rocznie dla całego naszego regionu, więc bardzo ważny jest niezawodny sprzęt - powiedział Arkadiusz Kawka, p.o. dyrektora jeleniogórskiego pogotowia.

W Jeleniogórskim Pogotowiu Ratunkowym obecnie jeździ 13 ambulansów w 9 podstacjach. Do tego zawsze w rezerwie trzymane są dwa samochody, na wypadek awarii.

Podczas oficjalnych uroczystości wojewoda Paweł Hreniak wręczył w imieniu ministra zdrowia pracownikom jeleniogórskiego Pogotowia Ratunkowego: Danucie Szymaniak, Marii Żak oraz Robertowi Pietryszynowi Honorowe Odznaki za Zasługi dla Ochrony Zdrowia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group