Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6359
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowe drogi rowerowe – jesienią

Środa, 24 lutego 2010, 9:25
Aktualizacja: 9:26
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nowe drogi rowerowe – jesienią
Fot. Angela
Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry kwotą 1 mln 855 tys. zł wygrało przetarg na zaprojektowanie i budowę dróg rowerowych wzdłuż Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze o łącznej długości ponad pięciu km. Swoje oferty złożyło czterech przedsiębiorców. Wybrano najtańszą.

Projekt o długiej nazwie: Udostępnienie szlaków do aktywnej turystyki rowerowo - pieszej jako uzupełnienie oferty turystycznej Jeleniej Góry. Szlak aktywnej turystyki Jelenia Góra Zabobrze – Grabarów, został dofinansowany unijnymi pieniędzmi z Regionalnego Programu Operacyjnego. Koszt inwestycji szacowano na niemal trzy mln zł. Oferenci, którzy przystąpili do przetargu na zaprojektowanie i wykonanie zadania proponowali od 1 mln 855 tys. zł do 2 mln 100 tys. zł. W miniony wtorek otwarte zostały oferty.

Na przetarg zgłosiły się cztery firmy z naszego regionu. Wszystkie oferty spełniały postawione wymagania przetargowe. Wygrała oferta z najniższą ceną brutto blisko 1 mln 855 tys. zł, którą złożyło Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry. Jest to firma już nam dobrze znana, dla naszego miasta wykonywała ona wiele zleceń.

Jeśli nie będzie żadnych protestów w odniesieniu do przetargu, w najbliższym czasie miasto podpisze z wykonawcą umowę. Wówczas przedsiębiorstwo będzie musiało zaprojektować realizację zadania, uzyskać pozwolenie na budowę i wszelkie inne niezbędne dokumenty a następnie wykonać projekt.

Drogi rowerowe od węzła na Zabobrzu do węzła w Grabarowie będą dostępne dla cyklistów i pieszych za około osiem miesięcy czyli w okolicach października br. W ramach prac zostanie wykonana podbudowa, dwuwarstwowa nawierzchnia, pojawią się betonowe obrzeża, przepusty, wyprofilowane zostaną przydrożne rowy, a w czterech punktach staną ławeczki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1064
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group