Wtorek, 9 marca
Imieniny: Franciszki, Katarzyny
Czytających: 4097
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Novecento” wyruszy na Festiwal „Rzeczywistość przedstawiona” w Zabrzu

Sobota, 17 września 2011, 8:05
Aktualizacja: 8:05
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: „Novecento” wyruszy na Festiwal „Rzeczywistość przedstawiona” w Zabrzu
Fot. Jelonka.com
Monodram „Novecento”, jedna z oklaskiwanych premier ubiegłego sezonu 2010/2011 Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, znalazł się wśród dwunastu zaproszonych polskich inscenizacji teatralnych, które prezentowane będą na scenie Teatru Nowego w Zabrzu w ramach XI Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”.

Spektakl oparty na formule monodramu „Novecento” wg włoskiego powieściopisarza, dramatopisarza i krytyka muzycznego Alesandra Baricco w przekładzie tłumaczki literatury włoskiej Haliny Kralowej i reżyserii Krzysztofa Prusa w wykonaniu Jacka Grondowego na Scenie Studyjnej Teatru im. Norwida miał swoją premierę 5 listopada ub. r. Za kilka tygodni, a dokładnie 19 października, zaprezentuje się obok innych przedstawień teatralnych na jedenastej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” Zabrze 2011.

Festiwal pod Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Śląskiego, którego organizatorami są Miasto Zabrze i zabrzański Teatr Nowy, będzie miał charakter konkursowy, a Jury zadecyduje o przyznaniu nagród twórczych. Podczas festiwalu gościć będą teatry: Nowy w Zabrzu, im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Lubuski w Zielonej Górze, Polski w Poznaniu, Ludowy w Krakowie, im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, na Woli w Warszawie, im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz Polski we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group