Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8870
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Norwidowski Konkurs Wiedzy Medycznej

Poniedziałek, 19 listopada 2018, 8:22
Aktualizacja: Wtorek, 20 listopada 2018, 6:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Norwidowski Konkurs Wiedzy Medycznej
Fot. Przemek Kaczałko
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Jeleniej Górze mieli okazję wykazać się wiedzą na tematy medyczne. Po eliminacjach w szkole, najlepsza dziesiątka wzięła udział w wielkim finale, który odbył się w Pałacu Schaffgotschów w Cieplicach.

I Norwidowski Konkurs Wiedzy Medycznej to nowa inicjatywa w II LO, a jej inspiratorem jest absolwent cieplickiej szkoły - Filip Banaszak, który do udziału w komisji konkursowej zaprosił lekarzy - również absolwentów Norwida. Odpowiedzi uczniów oceniali: Dominika Zielonka, Anna Nowicka i Krzysztof Giroń. Formuła finałowego starcia przypominała teleturniej "Jeden z dziesięciu" - każdy miał trzy szanse i po eliminacji kolejnych uczestników, którzy popełnili 3 błędy - wyłoniono trzy osoby do wielkiego finału.

- Nasi absolwenci stwierdzili, że warto poszerzać wiedzę medyczną. Prowadzimy klasy biologiczno-chemiczne i duża część uczniów celuje w kierunki studiów medyczne lub okołomedyczne, więc poszerzenie wiedzy pomoże przy maturze i na wstępnym egzaminie na studia medyczne - podkreśliła Iwona Kumek, dyrektor II LO.

W eliminacjach wzięło udział około 70 uczniów, a przygotowywały ich nauczycielki Jolanta Kwiecień-Wrotniewska (biologia) i Zuzanna Czekały-Mukalet (fizyka). Młodzież pracowała na podstawie skryptu opracowanego przez Filipa Banaszaka.

Zwyciężyła Julia Krynicka z klasy 2B, drugie miejsce zajęła Justyna Szlawska (2B), a trzecie Jan Czarnecki (3B).

Jak podkreślają organizatorzy, był to pierwszy, ale nie ostatni konkurs wiedzy medycznej. Są już pomysły na kolejną edycję i rozwój przedsięwzięcia.

Najpierw spróbujemy "dopieścić nasze dziecko" i kolejne dyscypliny. W tym roku jest psychiatria, a na kolejną edycję Filip Banaszak napisze następny skrypt. Myślimy o tym, żeby wypłynąć na szerokie wody i zrobić z tego w przyszłości konkurs obejmujący całe miasto, powiat, a może nawet województwo - dodała Iwona Kumek.

Twoja reakcja na artykuł?

10
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group