Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8900
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niszczą klomby, depczą rabaty

Sobota, 10 lipca 2010, 8:00
Aktualizacja: Niedziela, 11 lipca 2010, 7:51
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Niszczą klomby, depczą rabaty
Fot. Zieleń Miejska
Urwana noga jelenia, ozdoby witającej wjeżdżających do Jeleniej Góry Aleją Jana Pawła II od strony Wrocławia, wyrwane kwiaty z donic przy Bankowej i na terenie całego miasta, połamane róże na Placu Ratuszowym, rozjeżdżone kołami aut dywany kwiatowe – to tylko niektóre z bezmyślnych i haniebnych aktów grupy jeleniogórzan. A wszystko za przyzwoleniem pozostałych.

Jak mówią pracownicy zieleni miejskiej oraz wydziału ochrony środowiska, nowo nasadzane kwiaty i krzewy na trawnikach, w klombach czy wieżach kwiatowych, w pierwotnej wersji i ilości pozostają niecałą dobę.

Po kilkunastu godzinach nowe ozdoby zaczynają przeszkadzać. Komu? Tego nigdy nie wiadomo, bo świadkowie nigdy nie zgłaszają tych aktów wandalizmu czy kradzieży. O ile na bocznych uliczkach złodzieje i wandale mogą pozostać niezauważeni, o tyle trudno w to uwierzyć w centrum miasta, np. przy ulicy Bankowej, gdzie codziennie wyrywane są kwiaty z trawników czy klombów.

Podobna sytuacja ma miejsce na placu Ratuszowym, który z czterech stron otaczają okna mieszkańców, a gdzie nagminnie niszczone są róże. W ostatnich tygodniach wandale zniszczyli też kwiaty nasadzone w kształcie jelonka przy alei Jana Pawła II.

- Często mieszkańcy krytykują urzędników, zieleń miejską, ochronę środowiska. Mówią, że nie dbają o miasto. A co robią sami mieszkańcy? To widać na zdjęciach. Myślę, że w tym przypadku słowa krytyki należą się zarówno tym, którzy dewastują i kradną, jak i tym, którzy na to zezwalają bo nie reagują. Na bieżąco staramy się uzupełniać te miejsca, z których kwiaty czy krzew zostały zniszczone bądź skradzione, ale mamy ograniczoną ilość materiału. W końcu nie będziemy mieli czym tego uzupełniać. Co będzie wtedy? Brudna i szara Jelenia Góra. Apeluję do wszystkich mieszkańców o poszanowanie ludzkiej pracy, wspólnej własności i zadbanie o estetykę naszego miasta - mówi Elżbieta Kaczorowska – Kogut, pracownik Wydziału Ochrony Środowiska w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1003
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group