Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9905
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niezwykły projekt

Poniedziałek, 14 października 2019, 11:12
Aktualizacja: Środa, 16 października 2019, 12:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Niezwykły projekt
Fot. Przemek Kaczałko
"Niezwykli nauczyciele dla niezwykłych uczniów" to tytuł projektu, który realizowano w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Śniadeckiego w Jeleniej Górze. Dzięki szkoleniom grupa nauczycieli mogła zwiększyć efektywność w kształceniu dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Projekt miał na celu szkolenie nauczycieli. W dobie edukacji włączającej, kiedy uczniowie z różnymi potrzebami specjalnymi przychodzą do szkoły - nauczyciele czują się niewykwalifikowani do pracy z nimi. W związku z tym pojawił się pomysł projektu, w ramach którego uczestniczyliśmy w szkoleniach zagranicznych, a także obserwowaliśmy pracę w placówce partnerskiej w Sewilii (Hiszpania) - powiedziała Maja Huminiłowicz, koordynatorka projektu. - W projekcie wzięło 9 nauczycieli, wraz z dyrektorką ZSOiT. 6 nauczycieli uczestniczyło w kursach doskonalących, 2 doszkalało się z języka obcego, a dodatkową atrakcją była obserwacja pracy w Hiszpanii - w szkole, która uczy na poziomie gimnazjalnym oraz technicznym - dodała M. Huminiłowicz, która podkreśla wagę szkolenia praktycznego, które pozwoliło wykorzystywać odpowiednie techniki w codziennej pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Szkolenie dało mi bardzo dużo. Nie ma co ukrywać, uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych jest coraz więcej. Przed tym projektem czułam się niedoinformowana, ale w tej chwili dużo więcej wiem i potrafię tym dzieciom pomóc - podkreśliła Monika Salamon, nauczycielka języka angielskiego w ZSOiT.
Niezwykły uczeń, to ten, któremu trzeba więcej czasu poświęcić. Niezwykli nauczyciele pojęli, nauczyli się i wprowadzają to w swoje działania - powiedziała Elwira Kozak, dyrektorka "Śniadeckiego". - Najgorzej jest stanąć w miejscu i nie rozwijać się. Każda trudność, to wyzwanie, a umiejętność radzenia sobie z problemami, to kolejny krok do przodu - dodała dyrektorka, która zaznacza, że uczniom o specjalnych potrzebach trzeba po prostu poświęcić więcej czasu i nie mogą być w żaden sposób stygmatyzowani.

W ramach spotkania podsumowującego projekt "Niezwykli nauczyciele dla niezwykłych uczniów" otwarto też wystawę o tym samym tytule. Ponadto przybliżono zgromadzonym założenia projektu i jego przebieg.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
963
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group