Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8603
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niezwykły prezent dla niewidomej Weroniki

Środa, 20 maja 2015, 7:51
Aktualizacja: Czwartek, 21 maja 2015, 8:48
Autor: Angela
Jelenia Góra: Niezwykły prezent dla niewidomej Weroniki
Fot. ZSRA
Ręcznie wykonane pomoce dydaktyczne do nauki języka Braille’a oraz pojęć matematycznych i przyrodniczych otrzymała w ostatnich dniach 6–letnia Weronika Gajdosz z jeleniogórskiego Przedszkola Integracyjnego nr 14. Podarunek był naprawdę niezwykły, bo został własnoręcznie wykonany przez Piotra Martyńskiego – ucznia III klasy Technikum Technologii Drewna Zespołu Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze.

Pomoce powstały z drewna liściastego na podstawie dokumentacji zdjęciowej, którą dostarczyła dyrektor przedszkola Joanna Konopka.

- O wykonanie takich pomocy naukowych pani dyrektor przedszkola zwróciła się do nas podczas pobytu w naszej szkole z dwoma grupami przedszkolaków w ramach projektu „Czym skorupka za młodu nasiąknie” – relacjonują przedstawiciele szkoły.

Na reakcję szkoły długo nie trzeba było czekać. Na prośbę natychmiast zareagowała nauczycielka Ewa Helik, która wspólnie z nauczycielem pracowni obróbki maszynowej Przemysławem Niedbalskim omówiła proces wykonania elementów ćwiczeniowych do nauki alfabetu Braille’a oraz poznawania zasad orientacji w przestrzeni dla przyswajanie zagadnień matematycznych przez osoby niewidome.

- Do praktycznego wykonania pomocy dydaktycznych zgłosił się Piotr Martyński, który świetnie poradził sobie z niezwykłym wyzwaniem i był bardzo zadowolony z wykonanych przez siebie przyrządów – dodają przedstawiciele szkoły.

Dyrektor Przedszkola nr 14 Joanna Konopka w obecności dyrektora Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych Bogdana Helika serdecznie podziękowała Piotrowi za ten podarunek.

- Zapłatą za trud i wysiłek włożony w wykonanie pomocy naukowych będzie uśmiech Weroniki, ćwiczącej czytanie i pisanie w języku Braille’a, a także liczenie – mówiła Joanna Konopka. – To z pewnością zapewni jej dobry start do szkoły – dodała.

Spotkanie odbyło się w obecności przedszkolaków z grupy „Biedronki”, do której chodzi Weronika, a także pań nauczycielek: Agaty Staroń, Aleksandry Bukiewicz i Małgorzaty Skrzypek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group