Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2043
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niezwykłe, unikalne wystawy – trzeba je zobaczyć!

Sobota, 6 stycznia 2018, 12:16
Aktualizacja: Wtorek, 9 stycznia 2018, 13:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Niezwykłe, unikalne wystawy – trzeba je zobaczyć!
Fot. Przemek Kaczałko
Jak podkreślił Stanisław Firszt, Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze jest jedynym tego typu obiektem poza muzeami parków narodowych. Wczoraj (5.01) odbyło się oficjalne otwarcie niezwykłych wystaw, które stanowią o atrakcyjności placówki znajdującej się w Cieplicach.

- To są wystawy, które budowaliśmy w latach 2014-2017 i najwyższy czas, żeby pokazać co do tej pory zrobiliśmy – powiedział Stanisław Firszt, dyrektor cieplickiej placówki. - Te wystawy nie są skończone. Już wyglądają bardzo ładnie, ale wiemy jakie są jeszcze potrzeby – dodał dyrektor.

Wystawy o wartości ponad 550 tys. zł powstały dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Miasta Jeleniej Góry oraz ze środków Muzeum Przyrodniczego. - To były poważne pieniądze, które Miasto zainwestowało w rozwój turystyki, za co dziękuję Radzie Miejskiej – mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, który liczy, że jeden z eksponatów Muzeum Przyrodniczego (jeleń w budynku Ratusza, na I piętrze) będzie mógł pozostać w centrum miasta.

Jak przyznał przedstawiciel WFOŚiGW, należy wspierać takie inicjatywy, bowiem budują one świadomość ekologiczną. - Tam, gdzie można w sposób praktyczny prowadzić edukację ekologiczną – a Muzeum Przyrodnicze jest takim miejscem – to wspomagamy od 23 lat tę instytucję – powiedział Zdzisław Rzewuski, pełnomocnik zarządu WFOŚiGW. - Mam porównanie z dawną siedzibą w Parku Norweskim i widzę, że ta przestrzeń pozwala na większą ilość eksponatów – dodał Z. Rzewuski. Duże wrażenie na zwiedzających wywierają m.in. spreparowane zwierzęta, których z czasem ma przybywać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group