Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13858
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niezwykłe kreacje ekologiczne i nie tylko w BWA

Sobota, 13 kwietnia 2013, 9:17
Aktualizacja: Niedziela, 14 kwietnia 2013, 6:13
Autor: Anna Panek/red
Jelenia Góra: Niezwykłe kreacje ekologiczne i nie tylko w BWA
Fot. Anna Panek
Piękne kobiety i oryginalne kreacje mogli wczoraj (12.04) podziwiać ci, którzy przyszli do Galerii BWA w Jeleniej Górze. Odbył się tam pokaz „Młoda Moda”, na którym zaprezentowane zostały prace studentów czeskich oraz projekty mody recyklingowej, wykonanej podczas warsztatów w BWA dzień wcześniej.

Pokaz mody składał się z dwóch części. Pierwsza prezentowała kreacje czeskich studentek z Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu. Druga pokazywała modę recyklingową, stworzoną przez uczennice szkoły średniej podczas warsztatu w BWA. W pokazie mody, brały udział nie tylko profesjonalne czeskie modelki, ale także uczennice jeleniogórskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych.

- To było dla mnie świetne, nowe doświadczenie – mówiła Magdalena Pajor, uczestniczka pokazu, uczennica ZSE-T. - Pierwszy raz miałam okazję uczestniczyć jako modelka w takim pokazie. Czeskie projektantki bardzo nas wspierały i nam pomagały, uczyły nas chodzić po wybiegu, dobierały odpowiednie stroje do figury. Na początku bardzo się stresowałam, ale podczas prezentacji już nie! To była dla mnie odskocznia od zwykłego dnia szkolnego, a także fajna integracja polsko-czeska. Miałyśmy tłumaczy, więc bariera językowa nie przeszkodziła nam w nawiązaniu świetnego kontaktu i współpracy. Oby w Jeleniej Górze odbywało się więcej takich imprez – dodała uczennica "Ekonoma".

W wystawie, poza polskimi gośćmi, udział wzięli m.in. studenci oraz profesorowie czeskiej uczelni: Emilie Frydecka, Zuzana Vesela, Jana Cerna, Svatoslav Krotky.

- Głównym elementem całego projektu nie był pokaz mody, ale wystawa – mówiła Joanna Mielech, organizatorka. - Chcieliśmy pokazać, czego uczy czeska szkoła. Jeleniogórscy maturzyści nie muszą szukać uczelni w Poznaniu, Wrocławiu czy w Warszawie. W Libercu jest bowiem fantastyczna szkoła sztuki z katedrą biżuterii, szkła i designu ubioru, gdzie mogą się nauczyć rzemiosła i projektowania. W dzisiejszych czasach jest to dochodowe i ciekawe zajęcie. Czeską wystawę pokazywaliśmy też dwa lata temu, wówczas prezentowane było szkło i biżuteria. Współpraca z Czechami jest bardzo przyjemna i mamy nadzieję, że jeszcze razem coś zrobimy – dodała.

Po pokazie goście mogli podziwiać wystawę, stworzoną nie tylko z kreacji, ale również z tworzyw i materiałów, z których zostały wykonane. Organizatorzy przygotowali też pyszny poczęstunek.

Karolina Pelc, gość pokazu, komentowała: Uważam, że pomysł jest dosyć kontrowersyjny, ale jednak ciekawy, bo zachęca do ekologii. Kontrowersyjny dlatego, że stroje są bardzo oryginalne. Wykorzystanie do ich zrobienia materiałów, które nadają się tylko do śmieci, czyli folii, kartonów, worków itp. może wzbudzać emocje. Takie stroje według mnie to ciekawy pomysł na pokaz, ale tylko na pokaz – dodała jeleniogórzanka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
385
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group