Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6668
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niewypał na początek współpracy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 19 grudnia 2007, 13:19
Aktualizacja: 13:22
Autor: ROB
Fot. TEJO
Klapą medialną zakończyło się uroczyste podpisanie umowy partnerskiej Jeleniej Góry z Jabloncem, które odbyło się w środę przed południem.

Wydział promocji i informacji urzędu wprawdzie poinformował media o spotkaniu samorządowców, ale nie podał godziny podpisania dokumentu. W efekcie przybyli tylko nieliczni dziennikarze.

Inna sprawa, że nie zaproszono na nie przewodniczącego jeleniogórskiej rady miejskiej Huberta Papaja. Zazwyczaj taką umowę, obok prezydenta, podpisuje właśnie szef rady.
– Nic nie wiedziałem o tym spotkaniu – powiedział zdziwiony Hubert Papaj. – Wystąpię z oficjalnym pismem do prezydenta, dlaczego nie poinformowano ani mnie, ani żadnego z radnych o tym wydarzeniu.

Tym bardziej, że wystarczyła odrobina dobrej woli. Wczoraj była sesja rady, na której m.in. podejmowano uchwałę o współpracy grodu jelenia z Jabloncem. Można było przy okazji powiadomić rajców.

Współpraca Jeleniej Góry z Jabloncem obejmuje m.in. wymianę studentów, organizację olimpiad sportowych dla dzieci i młodzieży, wspólną organizację imprez kulturalnych. Oby poszło to lepiej, niż samo podpisanie umowy.

To nie pierwszy raz, kiedy miasto zapomniało powiadomić media o ważnej uroczystości. Tak samo było w przypadku niedawnego otwarcia nowej Stacji Uzdatniania Wody w Cieplicach. W efekcie byli tylko dziennikarze lokalnej telewizji. Pozostałe media przemilczały temat lub zrobiły zdawkowe relacje. A szkoda, bo inwestycja ta rzeczywiście była godna pochwalenia się. To jedna z najnowocześniejszych stacji w regionie i dzięki niej dziesiątki tysięcy jeleniogórzan będą miały lepszą wodę.

Pozostaje tylko pytanie, czy nasze władze są takie skromne, czy nie panują nad tym, co robią, a raczej czego nie robią, odpowiedzialni urzędnicy?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~nika 19-12-2007 14:13
Zgadam się z opinią autora. Od jakiegos czasu mam wrażenie, że osoby odpowiedzialne za medialny wizerunek miasta zupełnie nie radzą sobie z tym zadaniem. Mam nadzieję, że ten stan zmieni sie na lepsze w przyszłym roku
~...... 19-12-2007 14:35
no to zatrudnili fachowców!!!! Jaki pan taki kram.
~ 19-12-2007 14:37
wszyscy wiedzieli, tylko nie jelonka.
~.... 19-12-2007 14:38
Nazpiszą o tym w informatorze za 90.000 zł. Taka polityka informacyjna jest prowadzona
~Kwantyfikator 19-12-2007 17:46
Panie /Pani/ Węzyk~`kłania się brak logiki w myśleniu.Proponuję przestudiować pewne słowa np wszyscy,zawsze,każdy itd ,a następnie zabierać się do komentarzy.
~ 19-12-2007 18:06
Czyli pozostali dziennikarze gdy dostali zaproszenie bez godziny, to fatygowali się ii zadzwonili?
~adam 19-12-2007 19:03
Wynika z tego tylko jeden wniosek . Ludzie prezydenta wolą pracować w ukryciu, nawet przed Radą Miejską , bo wszystko im się sypie . Boją się bowiem iż spostrzegawczy i bardziej kompetentni - obejrzą i opiszą niedoróbki, jak to było ostatnio choćby z remontami ulic oraz miejską oczyszczalnią ścieków ! A ile jest jeszcze podobnych spraw - o których na razie nie wiemy ...
~buch!! 19-12-2007 19:13
Tak, tak wlasnie wyglada praca urzedu w Jeleniej Gorze. Tak wyglada polityka informacyjna. Dlaczego nie piszecie, ze przewodniczacy dowiedzial sie o podpisaniu umowy ze "zrodel nieoficjalnych"? Bo tak wlasnie napisal w swoim pismie. A przeciez i prezydent i zastepca i przewodniczacy to jedna partia!! A nic sobie nie mowia...
~do 18.06 19-12-2007 20:11
czy o to chodzi. Gdzie profesjonalizm i rzetelne wykonywanie obowiazkow słuzbowych?
~NICpoŃ 19-12-2007 21:49
A skąd wiecie, że nieliczni dziennikarze jak Was tam nie było ??? Ostatnio mam wrażenie, że coś jest nie tak.... Jedni zapominają o godzinie ... (zdarza się, każdy ma swoje za kołnierzem) .... inni nie wpadają na pomysł by sprawdzić termin (bywa - zwłaszcza, że podobno przedstawiciele innych mediów dotarli)... Jeszcze inni nie potrafią sobie przekazać prostej informacji podczas spotkania..... (ich wewnętrzne problemy, chociaż wkurzające i zabawne jednocześnie) Ale szanowna Redakcjo. To wszystko co napisaliście chyba nie jest najistotniejsze. Umowa została podpisana, dziennikarze podobno byli, zaczęła się oficjalna współpraca i to bez obecności kolejnej ważnej "szyszki" miejskiej jak i szacownej skąd inąd Redakcji. Więcej obiektywizmu i profesjonalizmu.
~bajka 20-12-2007 8:16
na podpisaniu umowy powinni być radni przedstawiciele środowisk kultury i oświaty jeżeli taki jest zakres działania w ramach tej umowy.Ciekawy zwyczaj tak zaintrygować zaproszeniem media żeby dopytały o godzinę spotkania.
~LJ 20-12-2007 8:18
Trudno w to uwierzyć, ażeby dwóch głównych ludzi w mieście nie potrafiło ze sobą współpracować mało tego pochodzących z jednego ugrupowania politycznego, czyzby w naszej Platformie jeleniogórskiej doszło do rozłamu ale to już ich problem. Natomiast dziwnym się wydaje, że Przewodniczący Rady Miasta dowiaduje się z nieoficjalnych żródeł, to staje się niepoważne i niebezpieczne dla nas mieszkańców gdyż jak pokazuje historia nieoficjalne żródła mogą się mylić i co będzie jak na podstawie tych informacji nieoficjalnych będą podejmowane decyzje ważne dla nas strach pomyśleć. Należy żywić tylko nadzieję, że w tej sprawie otrzymamy oficjalną odpowiedż ze strony Pana Prezydenta wyjaśniająca tę dziwną sprawę. Gdyż przy samym starcie współpracy miast zaprzyjażnionych nastąpił powazny zgrzyt, a co będzie jak Rada Miasta nie podejmie współpracy.
~kluj 20-12-2007 20:34
<i> regulamin złamany </i>
~Pan Alojzy 20-12-2007 20:41
<i> regulamin złamany </i>
~Hmm 20-12-2007 20:42
bez komentarza:(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group