Zalogowanych: 26

Jelenia Góra: Nieudana inauguracja

Niedziela, 24 marca 2019, 6:25
Aktualizacja: 10:30
O inauguracji rundy wiosennej w wykonaniu juniorów starszych Karkonoszy należy jak najszybciej zapomnieć i przygotować się jak najlepiej do kolejnych spotkań w walce o utrzymanie w Lidze Dolnośląskiej. W sobotnim (23.03) starciu na stadionie przy ul. Złotniczej podopieczni Jarosława Wichowskiego ulegli Lechii Dzierżoniów 1:6.

Spotkanie przedostatnich Karkonoszy z czwartą ekipą tabeli LDJS rozpoczęło się po myśli gości, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie za sprawą Dzwolaka. W 20. minucie było już 0:2, a trafienie zaliczył Kaczmarek. Wynik nie odzwierciedlał obrazu gry, bowiem to jeleniogórzanie więcej czasu spędzali na połowie rywala, jednak przeciwnicy byli bezlitośnie skuteczni. Gdy w 23. minucie na 1:2 trafił Kaziemko, odżyła nadzieja, że gospodarze mogą jeszcze powalczyć w tym meczu, jednak w 30. minucie wynik do przerwy ustalił Ziółkowski i było 1:3. Po zmianie stron Karkonosze nie sprawiały już nawet wrażenia drużyny, która może odwrócić losy meczu, a ekipa z Dzierżoniowa dołożyła trzy trafienia - kolejno strzelali: Kozdrowski (dwukrotnie) i Ziółkowski.

Karkonosze Jelenia Góra - Lechia Dzierżoniów 1:6 (1:3)

Karkonosze: Marceniuk - Dulny, Cybórt, Oreszko, Kaziemko, Sołtysiak, Gęślak, Żurawski, Ulanowski, Pietruczuk, Aleksiejew. Rezerwowi: Biernacki, Uroda, Martyniak, Ranecki, Jaworski, Wiejak.
Lechia: Wajda - Słomian, Aksamit, F. Hanusiewicz, Kotus, Dzwolak, Kaczmarek, Ziółkowski, Chlipała, Kozdrowski, J. Hanusiewicz. Rezerwowi: Grzejdziak, M. Hanusiewicz, Zator, Rudnicki.

W 15. kolejce LDJS Karkonosze ponownie zagrają u siebie - w sobotę (30.03) o godz. 11:00 ze Ślęzą Wrocław.