Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 6345
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nietrzeźwy kierowca i 30 tys. litrów oleju w cysternie

Środa, 13 kwietnia 2011, 8:53
Aktualizacja: 8:53
Autor: KPP
Ponad promil alkoholu w organizmie miał prowadzący, który przewoził samochodem ciężarowym 30 tysięcy litrów oleju napędowego.

W miniony poniedziałek na autostradzie A - 4 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy kierowany przez 53-letniego mieszkańca Wałbrzycha.

Cysterna zwróciła uwagę policjantów, gdyż kierujący jechał środkiem jezdni, zmuszając innych użytkowników drogi do gwałtownego hamowania. Podczas kontroli zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Policjanci postanowili sprawdzić stan jego trzeźwości.

Badanie potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy, wykazało, że kierujący ma ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że nietrzeźwy kierowca przewoził 30 tysięcy litrów oleju napędowego zza wschodniej granicy. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group