Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8502
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nieśli radość chorym dzieciom

Czwartek, 3 czerwca 2010, 12:23
Aktualizacja: 12:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nieśli radość chorym dzieciom
Fot. Kasia
Najpierw było przedstawienie „ Na wiejskim podwórku” przygotowane przez dzieci z Przedszkola nr 2, następnie magiczne atrakcje z udziałem wróżek, a na końcu słodki poczęstunek i paczki – mowa o obchodach Dnia Dziecka w Szpitalu Wojewódzkim na oddziale dziecięcym. A wszystko po to, by mali pacjenci w tych najtrudniejszych dniach choroby odzyskali uśmiech na twarzy.

Dzień dziecka w Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze co roku przygotowywany jest przez panią Anię Sinicę, pielęgniarkę, która wkłada w akcję całe serce. Co roku do szpitala zapraszani są też inni goście, z pomocą których najmłodsi zapominają o chorobie. Tak było i w tym roku. Najpierw przez małymi pacjentami wystąpiło 25 przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze, którzy wystąpili w przedstawieniu "Na wiejskim podwórku". Kolejnym punktem imprezy był "Harry Potter i Szkoła Wróżbitów", w którym dwie wróżki, Aneta i Elwira z Firmy VESNA,
wprowadzały dzieci w świat magii. Po części artystycznej wszystkie dzieci otrzymały baloniki, paczki i słodkości.

- Jest to święto wyjątkowe dla chorych dzieci, bo obchodzone w szpitalu, dlatego robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby dzieci choć na chwilę zapomniały o swojej chorobie. Zaprosiliśmy gości, przygotowaliśmy około 50 paczek, w dekorowaniu oddziału pomagali nam rodzice i studenci z wydziału przyrodniczego Kolegium Karkonoskiego. Dla niektórych dzieci, to jedyna okazja, aby dostać prezent, cieszyć się z innymi dziećmi, aby ktoś w tak szczególny
sposób podkreślił ważność tego święta. Są u nas bowiem i takie maluchy, które pozostają same, bez wsparcia najbliższych. Dlatego tak ważne jest byśmy byli my: personel tego oddziału i członkowie Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom oraz darczyńcy, dzięki którym tego typu imprezy udaje się zorganizować – mówi Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Anna Sinica w imieniu wszystkich małych pacjentów dziękuje za okazane, gorące serce.
Stowarzyszenie pomocy chorym dzieciom serdecznie prosi też o kontakt pod nr tel. 75-7537136,34, osoby indywidualne i firmy, które zechciałyby pomóc w organizacji drugiego, bardzo ważnego święta dla dzieci w szpitalu - dnia św. Mikołaja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
513
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group