Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9959
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Słubice: Niepokonana Lucyna Kornobys znów na szczycie!

Poniedziałek, 26 maja 2014, 7:52
Aktualizacja: 7:56
Autor: Angela
Jelenia Góra/Słubice: Niepokonana Lucyna Kornobys  znów na szczycie!
Fot. Organizatorzy
Mimo że od 15 roku życia jest osobą niepełnosprawną, swoją postawą codziennie udowadnia, że świat nie ma barier nie do pokonania. Sport uprawia od 2008 roku. Jej dyscypliny to: rzut oszczepem, rzucie dyskiem oraz pchnięcie kulą. Jeleniogórzanka ma na swoim koncie wiele sukcesów, także na arenie międzynarodowej. W ten weekend (23–25.05.2014 r.) dołożyła do nich kolejne, potrójne zwycięstwo.

Na Otwartym Mitingu Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce - I Memoriale im. Ryszarda Sawickiego w Słubicach Lucyna Kornobys zajęła trzy pierwsze miejsca: w pchnięciu kulą (7,53) rzucie dyskiem (20,52) i oszczepem (17,76). To dało jej III m-ce w ogólnej klasyfikacji konkurencji technicznych.

- Sport to nie tylko forma doskonałej rehabilitacji, ale też mój sposób na otwarcie się, na nowe doświadczenia, na spojrzenie na świat inaczej. Na co dzień pracuję w wydziale dialogu społecznego w urzędzie miasta i zajmuję się problemami osób niepełnosprawnych. Cieszę się, że mogę im pomagać. Wózek inwalidzki, czy inne formy niepełnosprawności nie muszą oznaczać zamknięcia się w czterech ścianach – mówiła w jednym z wywiadów Lucyna Kornobys.

Prywatnie to osoba zawsze uśmiechnięta, pomocna, kompetentna i otwarta na innych. Ludzie widzą w niej wielkie serce i wyjątkową serdeczność.

- Postawa pani Lucyny, która na co dzień zmaga się ze swoją niepełnosprawnością, ale pomimo to aktywnie włącza się w życie społeczne oraz wnosi istotny wkład w różne jego dziedziny, jest wyjątkowa – twierdzi Ligia Jamer przewodnicząca JFOON. - Pani Lucyna Kornobys od lat bardzo aktywnie działa społecznie, jest inicjatorem wielu różnego rodzaju akcji edukacyjnych i sportowych, skierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, a mających na celu zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnością oraz aktywizację i integrację środowiska osób niepełnosprawnych. To także wybitna sportsmenka-lekkoatletka, która jako reprezentantka Polski zdobyła wiele nagród zarówno krajowych, jak i międzynarodowych w pchnięciu kulą, rzucie oszczepem, jak i siatkówce na siedząco – wymienia Ligia Jamer.

Ta postawa została doceniona również przez kapitułę konkursu Lady Disabled (Dama Niepełnosprawna) im. Krystyny Bochenek, w którym w minionym roku Lucyna Kornobys znalazła się w „złotej piętnastce”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group