Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 3951
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

NiePOkój wśród radnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 21 października 2009, 13:44
Aktualizacja: 13:44
Autor: TEJO
Piotr Miedziński
Fot. TEJO
Klub Radnych Platformy Obywatelskiej RP niepokoi się sytuacją dotyczącą odrzucenia dofinansowania do planowanej budowy pierwszego etapu obwodnicy południowej. – Odrzucono tym samym historyczną szansę rozwoju naszego miasta – piszą w oświadczeniu rajcy PO.

– Jako radni Platformy Obywatelskiej apelujemy do pozostałych radnych aby pamiętając o złożonej przysiędze zawsze działali dla dobra miasta i jego mieszkańców – czytamy w piśmie przesłanym dziś, po wczorajszej sesji, podczas której rada nie wyraziła zgody na 46 milionowe dofinansowanie do budowy pierwszego etapu obwodnicy południowej.

Radni PO podkreślają, że taka decyzja niweczy wysiłki rzeczników Jeleniej Góry we władzach wyższych: Jerzego Pokoja i Marcina Zawiły, a także całego urzędu miejskiego. – Wiele innych gmin na Dolnym Śląsku stara się o podobne możliwości wsparcia swoich inwestycji i jeżeli Jelenia Góra odrzuci tą ofertę przepadną one bezpowrotnie – piszą radni wymieniając, jakie korzyści mogłaby przynieść obwodnica.

Sugerując, że radni, którzy sprzeciwili się budowie obwodnicy, będą także blokowali inne inwestycje, klub PO zapewnia, że dalej będzie przekonywał o konieczności powstania drogi a także urzeczywistnienia innych projektów, w tym cieplickich term.

– Nie marnujmy tej historycznej szansy rozwoju naszego miasta, działajmy wspólnie dla niego i jego mieszkańców którzy pragną tych kluczowych inwestycji w naszym mieście i którzy chcą żyć w nowoczesnym rozwijającym się i przyjaznym dla mieszkańców i turystów miejscu – napisał Piotr Miedziński, szef Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group