Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8235
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niepełnosprawny młody jeleniogórzanin laureatem ogólnopolskiego konkursu plastycznego

Środa, 13 lutego 2013, 7:47
Aktualizacja: 7:58
Autor: Manu
Jelenia Góra: Niepełnosprawny młody jeleniogórzanin laureatem ogólnopolskiego konkursu plastycznego
Fot. Archiwum Szkoły
Pierwszoklasista Piotr Grzegorzyński z jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 został laureatem dwunastej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Anioł 2012/2013”. Konkurs ogłosił Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Dorożkarnia” w Warszawie.

W systemie polskiej oświaty uczeń niepełnosprawny to uczeń, który posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez zespół orzekający Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Chociaż Piotruś posiada takowy dokument, uczęszcza do klasy pierwszej w publicznej SP nr 7.

Chłopiec ma zapewnione dostosowanie wymagań do jego indywidualnych potrzeb psychofizycznych i edukacyjnych. Od wielu tygodni uczestniczy także m.in. w pozalekcyjnych zajęciach plastycznych, które prowadzi Agnieszka Migura. Wykonany przez Piotra rysunek został wysłany na konkurs na anioła, przygotowywany od 2001 roku przez Dom Kultury „Dorożkarnia” w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy. Tutaj jury postanowiło uhonorować pracę plastyczną młodego artysty nagrodą główną.

Piotr Grzegorzyński ma na swoim koncie również wyróżnienie w konkursie plastycznym „Janusz Korczak - przyjaciel dzieci” zorganizowanym z kolei przez Gminne Centrum Kultury im. Anny Sojko w Dobroszycach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1137
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group