Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 1905
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niepełnosprawni u Matki Boskiej Łaskawej

Wiadomości: Region
Wtorek, 6 września 2016, 16:26
Aktualizacja: 16:31
Autor: Anna Daskalakis/KSON
Fot. Użyczone/KSON
W Bazylice pw. Matki Boskiej Łaskawej w Krzeszowie odbyło się 3 września już po raz 17. spotkanie liturgiczne Osób Niepełnosprawnych. – Nie opuściłem żadnej pielgrzymki do Krzeszowa – mówił p. Józef z Kamiennej Góry.

- Pamiętam doskonale pierwsze pielgrzymki. Było o wiele więcej oficjalnych gości, a wydarzenia artystyczne z występem Eleni i Orkiestrą Reprezentacyjną Policji uatrakcyjniały nasze spotkania. Zawsze jednak jest ta sama pielgrzymkowa brać, nasi niezastąpieni opiekunowie i zawsze życzliwi księża. Mamy ze sobą kontakt nie tylko na liturgicznych spotkaniach, ale rozmawiamy ze sobą przez komputer – podkreślał p. Józef.

Tegoroczna pielgrzymka zaczęła się piękną homilią o potrzebie miłosierdzia. Wypełniona po brzegi Bazylika i plac przed nią zajmowali niepełnosprawni z całej diecezji legnickiej. Mszę sprawował 0rdynariusz legnicki Ks. Bp. Zbigniew Kiernikowski, a homilię wygłosił bp. Marek Mendyk. Spośród vipów odnotowaliśmy obecność poseł Marzeny Machałek i Zbigniewa Ładzińskiego, reprezentującego dolnośląskie rzemiosło od początku wspierające Krzeszowskie Spotkania Niepełnosprawnych.

Po mszy na placu przed Bazyliką można było się posilić i wysłuchać koncertów muzykujących rodzin. Podczas uroczystości siedem osób, które w sposób szczególny angażowały się w pomoc środowisku, otrzymało tytuł „Przyjaciel osób niepełnosprawnych”. Jak zwykle pielgrzymkom do Krzeszowa towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 7-09-2016 0:27
No I to IM pomoże !!
~II SORT 7-09-2016 10:37
Kalecy u M B Ł ? Ciekawe czym zawinili u M B Niełaskawej ? No bo jeżeli jest ta " Łaskawa ", to musi i być ta " Niełaskawa", która ich niepełnosprawnymi uczyniła...
~r 7-09-2016 18:13
Wiara w siły nadprzyrodzone i obdarzanie ich mocą uzdrawiania jest oznaką niskiego intelektu. Nie jest złem bycie naiwnym ale złem jest korzystanie z ludzkiej naiwności i czerpanie z niej korzyści. Członkowie pewnej organizacji wykorzystują naiwność Polaków już od milenium. Ich zachłanność nie zna granic, biorą z budrzetu państwa tyle ile chcą a ponieważ im zawsze mało to i strzygą owieczki przy każdej okazji.
~ksawercia 7-09-2016 20:39
Gdyby nie zachłanność kleru na doczesne dobra, wielokrotnie więcej można by przeznaczyć pieniędzy na potrzeby osób niepełnosprawnych np: tańsze protezy i lekarstwa,lepszą opiekę,rehabilitacje i aktywność zawodową oraz sportową osób z różnym stopniem niepełnosprawności. A tak "para idzie w gwizdek"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group