Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5049
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Niepełnosprawni u Matki Boskiej Łaskawej

Wtorek, 6 września 2016, 16:26
Aktualizacja: 16:31
Autor: Anna Daskalakis/KSON
Region: Niepełnosprawni u Matki Boskiej Łaskawej
Fot. Użyczone/KSON
W Bazylice pw. Matki Boskiej Łaskawej w Krzeszowie odbyło się 3 września już po raz 17. spotkanie liturgiczne Osób Niepełnosprawnych. – Nie opuściłem żadnej pielgrzymki do Krzeszowa – mówił p. Józef z Kamiennej Góry.

- Pamiętam doskonale pierwsze pielgrzymki. Było o wiele więcej oficjalnych gości, a wydarzenia artystyczne z występem Eleni i Orkiestrą Reprezentacyjną Policji uatrakcyjniały nasze spotkania. Zawsze jednak jest ta sama pielgrzymkowa brać, nasi niezastąpieni opiekunowie i zawsze życzliwi księża. Mamy ze sobą kontakt nie tylko na liturgicznych spotkaniach, ale rozmawiamy ze sobą przez komputer – podkreślał p. Józef.

Tegoroczna pielgrzymka zaczęła się piękną homilią o potrzebie miłosierdzia. Wypełniona po brzegi Bazylika i plac przed nią zajmowali niepełnosprawni z całej diecezji legnickiej. Mszę sprawował 0rdynariusz legnicki Ks. Bp. Zbigniew Kiernikowski, a homilię wygłosił bp. Marek Mendyk. Spośród vipów odnotowaliśmy obecność poseł Marzeny Machałek i Zbigniewa Ładzińskiego, reprezentującego dolnośląskie rzemiosło od początku wspierające Krzeszowskie Spotkania Niepełnosprawnych.

Po mszy na placu przed Bazyliką można było się posilić i wysłuchać koncertów muzykujących rodzin. Podczas uroczystości siedem osób, które w sposób szczególny angażowały się w pomoc środowisku, otrzymało tytuł „Przyjaciel osób niepełnosprawnych”. Jak zwykle pielgrzymkom do Krzeszowa towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group