Zalogowanych: 9

Polana Jakuszycka: Nieoczekiwany triumfator Letniego Biegu Piastów

Niedziela, 28 sierpnia 2022, 7:01
Autor: Stowarzyszenie Bieg Piastów/WAC
Złapałem w czwartek dobry lot do Polski, przyjechałem, a w poniedziałek wracam – powiedział na mecie sensacyjny zwycięzca rozegranego wczoraj (27.sierpnia) w ramach 10. Letniego Biegu Piastów, Jakuszyckiego Ultramaratonu (51 km) Konrad Naborczyk, mieszkaniec norweskiego Oslo. Wśród pań wygrała po kapitalnym, samotnym biegu Katarzyna Bernat ze Świdnicy. Półmaraton wygrali Krzysztof Perz i Kinga Gomołysek.

To był fantastyczny bieg Konrada Naborczyka. Prowadził samotnie od trzeciego kilometra aż do mety. To wielki pasjonat biegania od wielu lat, który jednak bardzo rzadko startuje, a w Letnim Biegu Piastów uczestniczył po raz pierwszy. Pobiegł doskonale, pozostawiając za plecami takich zawodników, jak Miłosz Szcześniewski i Jacek Sobas.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Bernat. Ta 52-letnia biegaczka uprawia sport od siedmiu lat, ale z taką konsekwencją, że osiąga coraz lepsze wyniki. W 2021 była w ultramaratonie czwarta, a tym razem pierwsza. Wyprzedziła znakomitą triathlonistkę Klaudię Petters oraz Emilę Perz, która pobiegła najlepiej w życiu. W Jakuszyckim Ultramaratonie pobiegła także jej mama.

Półmaraton Jakuszycki należał do fantastycznej Kingi Gomołysek z klubu Karkonosz Running Team – jednego z najsilniejszych amatorskich klubów biegowych w Polsce, i do Krzysztofa Perza, który może być przykładem, jak konsekwentnie dążyć do celu: w poprzednich dwóch latach był w półmaratonie drugi.

Jakuszycki Półmaraton ukończyło 437 osób, a Jakuszycki Ultramaraton około 300 - informuje Leszek Kosiorowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów. - Pierwszy dzień 10. Letniego Biegu Piastów rozegrany został w świetnych warunkach – było ciepło, ale nie upalnie, nie padało (pomimo katastroficznych prognoz). Nawierzchnia trasy zdążyła wyschnąć po nocnych deszczach. Biegaczy zagrzewała do walki brązowa medalistka mistrzostw Europy w lekkiej atletyce Sofia Ennaoui.

W niedzielę Jakuszycka 12, Marsz Nordic Walking na 12 km oraz Bieg Przedszkolaka.