• Wtorek, 23 kwietnia 2019
  • Godz. 12:38
  • Imieniny: Jerzego, Wojciecha
  • Czytających: 6445
  • Zalogowanych: 23
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Niemcy ufundowali podarki dzieciom z powiatu jeleniogórskiego

Wiadomości: Powiat
Poniedziałek, 17 grudnia 2012, 7:29
Aktualizacja: 7:40
Autor: Mea
Fot. Mea
Przedstawiciele niemieckiego Czerwonego Krzyża i Regionu Miast Aachen przekazało 4700 euro, dzięki którym zostały zakupione paczki świąteczne. Otrzymały je 62 rodziny wielodzietne. Jest wśród nich rodzina z dziewięciorgiem dzieci, w której trzy miesiące temu urodziły się trojaczki. Ponadto 60 rodzin potrzebujących otrzymało również prezenty dla swoich pociech – podkreśliła Martyna Klementowska, koordynatorka z Polskiego Czerwonego Krzyża.

Najpierw w kościele Parafii Matki Bożej Miłosierdzia odbył się koncert jeleniogórskiego zespołu Paka Buziaka z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze, którego wokalistki zaśpiewały kolędy w oryginalny sposób. A dzieci ze świetlicy środowiskowej przy jeleniogórskim Czerwonym Krzyżu przygotowały pastorałki. Później odbyły się zabawy, wręczanie prezentów przez Mikołaja i słodki poczęstunek.

Dziewiętnaście osób z Aachen cieszyło się ogromnie, mogąc wspomóc polskie rodziny świątecznymi podarkami. Goście złożyli wszystkim życzenia wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Również grupa z Bambergu postanowiła obdarować prezentami polskie dzieci. Niemcy przekazali dla Domu Pomocy Społecznej ze szkołą specjalną w Miłkowie prezenty, m.in. ubranka, zabawki, piłki. - Mieszkańcy Bambergu od ubiegłego roku przyłączyli się do akcji przedstawicieli z Aachen, a są to dwa regiony partnerskie Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze - powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

- Część z otrzymanych funduszy została przekazana na prezenty dla podopiecznych domu dziecka w Szklarskiej Porębie – dodał.
Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach a prezenty bardzo im się spodobały. – Fajnie było na koncercie, cieszę się, że Mikołaj przynosi takie niespodzianki – mówiła Ola ze Szklarskiej Poręby.
- Super zabawy, atrakcyjne prezenty, oby co roku były takie spotkania - podkreśliła Ewelina, siostra Oli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
485
Tak
67%
Nie
31%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group