• Sobota, 16 lutego 2019
  • Godz. 23:09
  • Imieniny: Daniela, Danuty, Julianny
  • Czytających: 7938
  • Zalogowanych: 14
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Niemcy ufundowali podarki dzieciom z powiatu jeleniogórskiego

Wiadomości: Powiat
Poniedziałek, 17 grudnia 2012, 7:29
Aktualizacja: 7:40
Autor: Mea
Fot. Mea
Przedstawiciele niemieckiego Czerwonego Krzyża i Regionu Miast Aachen przekazało 4700 euro, dzięki którym zostały zakupione paczki świąteczne. Otrzymały je 62 rodziny wielodzietne. Jest wśród nich rodzina z dziewięciorgiem dzieci, w której trzy miesiące temu urodziły się trojaczki. Ponadto 60 rodzin potrzebujących otrzymało również prezenty dla swoich pociech – podkreśliła Martyna Klementowska, koordynatorka z Polskiego Czerwonego Krzyża.

Najpierw w kościele Parafii Matki Bożej Miłosierdzia odbył się koncert jeleniogórskiego zespołu Paka Buziaka z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze, którego wokalistki zaśpiewały kolędy w oryginalny sposób. A dzieci ze świetlicy środowiskowej przy jeleniogórskim Czerwonym Krzyżu przygotowały pastorałki. Później odbyły się zabawy, wręczanie prezentów przez Mikołaja i słodki poczęstunek.

Dziewiętnaście osób z Aachen cieszyło się ogromnie, mogąc wspomóc polskie rodziny świątecznymi podarkami. Goście złożyli wszystkim życzenia wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Również grupa z Bambergu postanowiła obdarować prezentami polskie dzieci. Niemcy przekazali dla Domu Pomocy Społecznej ze szkołą specjalną w Miłkowie prezenty, m.in. ubranka, zabawki, piłki. - Mieszkańcy Bambergu od ubiegłego roku przyłączyli się do akcji przedstawicieli z Aachen, a są to dwa regiony partnerskie Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze - powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

- Część z otrzymanych funduszy została przekazana na prezenty dla podopiecznych domu dziecka w Szklarskiej Porębie – dodał.
Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach a prezenty bardzo im się spodobały. – Fajnie było na koncercie, cieszę się, że Mikołaj przynosi takie niespodzianki – mówiła Ola ze Szklarskiej Poręby.
- Super zabawy, atrakcyjne prezenty, oby co roku były takie spotkania - podkreśliła Ewelina, siostra Oli.

Czytaj również

Sonda

Czy za akcje ratunkowe w górach turyści powinni płacić?

Oddanych
głosów
915
Tak, w każdej sytuacji
14%
Tak, za bezmyślność
76%
Nie
7%
Nie mam zdania
3%
Głos ulicy
Akcje ratunkowe płatne?  
TV Dami
Serwis Informacyjny TV DAMI Jelenia Góra z dnia 15.02.2019 r.  
Miej świadomość
Prehistoria – Odc.1 – Ardipitek – Historia na Szybko  
Dialogi Jelonki
Poznajmy sąsiadów przez ich literaturę
Aktualności
Jak zagłosowali radni?  
Aktualności
Nabór do przedszkoli  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group