Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 4380
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Nieletnia prostytucja

Czwartek, 5 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 20:47
Autor: portal Interia.pl
   Zaledwie 10 lat mają najmłodsze prostytutki na Dolnym Śląsku - to dane wrocławskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Rok 2006 został w regionie ogłoszony rokiem przeciwdziałania prostytucji nieletnich.

         Dzieci do prostytucji skłania przede wszystkim bieda. Na wrocławskim dworcu kolejowym takich młodocianych trudniących się prostytucją można spotkać praktycznie na każdym kroku.

         - Podchodzi do mnie dziewczynka może 13-letnia, mówi, że jest głodna, i składa mi propozycję: "Może pójdziemy do pociągu?" - opowiada jeden z podróżnych.

         Jednak nie tylko bieda i głód skłaniają dzieci do szukania zarobków na ulicy czy dworcu. - Seks za pieniądze uprawiają nie tylko dzieci z biednych rodzin - przyznaje Tomasz Chmielowski z Dolnośląskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mówi, że dzieci z tzw. dobrych domów robią to "dla sportu, a czasem dla przygody".

         Na Dolnym Śląsku powstał program walki z prostytucją wśród nieletnich. Jednym z elementów ma być kampania na billboardach, uświadamiająca zagrożenia czekające na trudniących się takim procederem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group