Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7190
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nielegalne rajdy quadami i motocyklami pod lupą

Wtorek, 31 października 2017, 7:21
Autor: 112
Region: Nielegalne rajdy quadami i motocyklami pod lupą
Fot. Użyczone/KMP Jelenia Góra
Jeleniogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictw z: Kowar, Szklarskiej Poręby, Jawora, Złotoryi, Lwówka Śląskiego, Kamiennej Góry oraz Straży Karkonoskiego Parku Narodowego prowadzili 27 i 28 października działania skierowane przeciwko szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach.

Działania były prowadzone jednocześnie w wielu miejscach powiatu jeleniogórskiego przez kilka patroli złożonych z policjantów i strażników. W wyniku działań m. in. została zatrzymana do kontroli drogowej grupa siedmiu motocyklistów z Niemiec, którzy za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami. W działaniach wykorzystane zostały urządzenia techniczne, które rejestrowały osoby poruszające się pojazdami mechanicznymi po lasach. Materiał ten zostanie teraz poddany analizie i na jego podstawie mogą zostać wszczęte kolejne postępowania.

Za nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowym na tereny chronione oraz niszczenie zasobów przyrodniczych grozi mandat karny w wysokości od 500 zł do 1000 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group