Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2661
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nielegalne płyny do e–papierosów przejęte przez KAS

Wtorek, 12 kwietnia 2022, 13:07
Aktualizacja: 13:17
Autor: KAS
Region: Nielegalne płyny do e–papierosów przejęte przez KAS
Fot. KAS
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wykryli ponad 50 litrów płynów do e-papierosów bez obowiązujących znaków akcyzy. Towar przejęto na targowisku w Głogowie. e sprzedaży nielegalnych wyrobów do e-papierosów nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego za ponad 56 tys. zł.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Legnicy podczas wykonywania rutynowych czynności kontrolnych na terenie targowiska w Głogowie znaleźli blisko 2,5 tysiąca sztuk opakowań z płynem do e-papierosów bez znaków akcyzy.

Łącznie zabezpieczono ponad 50 litrów płynów do e-papierosów w pojemnikach 10 ml.
Szacowana wartość zajętego towaru to prawie 39 tysięcy złotych. Ze sprzedaży nielegalnych wyrobów do e-papierosów nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego ponad 56 tys. zł.

Ujawnione płyny do e-papierosów zostały zajęte do postępowania karnego-skarbowego. Część z nich zostanie poddana badaniom laboratoryjnym na zawartości substancji niedozwolonych w płynach do e-papierosów.

Ważne: nielegalne wyroby do e-papierosów zagrażają naszemu życiu i zdrowiu. Kupując płyny od nieuczciwych sprzedawców wspierasz szarą strefę i narażasz budżet państwa na straty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group