Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7062
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Niehigieniczne plany lekcj

Czwartek, 14 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 11:29
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Rozkłady zajęć uczniów podstawówek i gimnazjów nie spełniają wymogów ministerialnych.Nauka ma być przyjemna. Lekcje nie mogą się zaczynać i kończyć przedmiotami trudnymi – matematyką, fizyką, chemią. W wielu szkołach nie jest to jednak przestrzegane

LEGNICA
Agnieszka jest uczennicą IV klasy Szkoły Podstawowej nr 4. W poniedziałek rozpoczyna naukę od wuefu i po czterech lekcjach kończy godziną wychowawczą. I to jest wzorcowe rozwiązanie. Ale we wtorek na ostatniej lekcji ma matematykę, a to jest niezgodne z zaleceniami ministerstwa. Podobnie jak w czwartek, gdy ma sześć lekcji, i w piątek, gdy zaczyna zajęcia matematyką. – Nie przeszkadza mi to – uśmiecha się dziewczynka.
Mama Agnieszki o tym, że szkoły powinny stosować higieniczny plan lekcji dowiedziała się od nas.– Dziecko nie narzeka, uczy się dobrze. Ale skoro takie są wymogi, to powinny być przestrzegane – mówi pani Maria.
– Przedmioty trudne nie mogą rozpoczynać się na pierwszej lekcji, bo umysł ucznia nie jest jeszcze przygotowany do przyswojenia wiedzy – tłumaczy Elżbieta Pendolska, kierowniczka sekcji higieny dzieci i młodzieży w Powiatowej Stacji Sanepidu w Legnicy. Zajęcia powinny rozpoczynać się o tej samej porze i najlepiej, by liczba lekcji każdego dnia była taka sama.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group