Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 7141
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Niedziela w płomieniach. W Kowarach i nie tylko

Poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 12:35
Aktualizacja: 12:36
Autor: Agrafka
Około godziny 20.00 wybuchł wczoraj pożar w prywatnym budynku mieszkalnym w Kowarach. Akcja strażaków trwała pięć godzin. Nikt nie ucierpiał.

Ogień gasiło siedem zastępów strażackich. W budynku mieszkają dwie rodziny, którym udało się o własnych siłach opuścić lokale.
– Dym wydobywał się z okien na pierwszym piętrze, ale po wejściu strażaków okazało się, że pożar rozwija się na poddaszu. Spaleniu uległy: część dachu, strop między poddaszem, a mieszkaniem na pierwszym piętrze, ścianka działowa, a także część poddasza wraz z łatwopalnymi rzeczami, które tam się znajdowały – poinformował kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Także wczoraj nad ranem a o godz. 3.48 w Jeleniej Górze straż pożarna otrzymała zgłoszenie o altance, która stanęła w płomieniach przy ulicy Szewskiej. Pożar udało się szybko ugasić i nikomu nic się nie stało. Z kolei po 21.00 na ul. 1 Maja płonął śmietnik. Do nocnych, drobnych incydentów związanych z ogniem dochodzi w naszym mieście coraz, częściej, czasem z powodu celowego podpalenia, lecz najczęściej jest to przypadkowe zaprószenie ognia, np. przez wyrzucenie tlącego się niedopałka papierosa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group