Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9181
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niech stanie się jasność

Środa, 26 marca 2008, 7:37
Aktualizacja: 15:36
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Niech stanie się jasność
Oświetlona ulica Długa i plac Ratuszowy tonący w ciemnościach. To ma się zmienić już od września.
Fot. TEJO
Dzięki nowemu systemowi iluminacji w mieście będzie ładniej i bezpieczniej po zmroku. Całość ma kosztować 400 tysięcy złotych, a część kwoty pochodzi z funduszy unijnych.

Dziś centrum Jeleniej Góry po zapadnięciu zmroku nie zachęca do spacerów. Ciemno i głucho nawet na śródmiejskim trakcie. Tylko nieliczne zabytki są iluminowane. To ma się zmienić. Będzie jasno, ładniej i bezpieczniej.

– Wkrótce rozpoczną się prace przy montażu nowych iluminacji na odcinku od cerkwi prawosławnej do placu Ratuszowego. Docelowo iluminowany będzie trakt aż do Baszty Grodzkiej – mówi Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry. Zaznacza, że z mroku zapomnienia "wyjdą" też podcienia na placu Ratuszowym.

Specjalne lampy będą zainstalowane w… kostce brukowej. Ochroni je grube szkło. Będą to reflektory energooszczędne, które stworzą nowy wizerunek starówki po zapadnięciu zmroku. – Całość ma być gotowa już we wrześniu, a iluminacja zabłyśnie podczas spotkania władz miast partnerskich Jeleniej Góry – zapowiada prezydent Marek Obrębalski.

Pieniądze w kwocie 400 tysięcy złotych udało się zgromadzić głównie dzięki wsparciu z funduszy unijnych. Obecnie w mieście najładniej iluminowanym obiektem jest pałac Schaffgotschów w Cieplicach. Za kilka miesięcy blasku nocą nabierze centrum Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1267
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group