Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5948
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Niech będzie pokój na Ziemi”. Po wernisażu w Oriencie (FOTO)

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 7:29
Aktualizacja: 15:55
Autor: Petr
Fot. DJ
Uroczysty wernisaż wystawy obrazów poświęconych pokojowi na świecie przygotowanych w ramach projektu Peace Pals International wspieranego przez The Goi Peace Foundation odbył się wczoraj, tj. 22 kwietnia w klubie Orient Express w Jeleniej Górze. – Niech będzie pokój na Ziemi. Taki, jaki wyraziliście pędzlem – mówili organizatorzy.

Podczas wernisażu uczestnicy mogli zobaczyć prace poświęcone pokojowi na świecie, które namalowali artyści-amatorzy w różnym wieku i różnych narodowości. W trakcie imprezy został też ogłoszony konkurs na esej skierowany m.in. do uczniów jeleniogórskich szkół, którego celem jest rozwijanie kreatywności i zainspirowanie społeczeństw do poszukiwania sposobów na zmianę świata w „umysłach” młodych ludzi.

– Tym razem, tematem międzynarodowego konkursu jest „Tworzenie przyszłości jakiej pragniemy”. Wielu ludzi doświadcza wewnętrznej przemiany, która motywuje ich do działań na rzecz lepszego świata; nowej rzeczywistości. Podzielcie się z nami swoimi wizjami właśnie takiego lepszego świata – zachęcali do uczestnictwa organizatorzy.

Patronat nad uroczystością objął prezydent miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Partnerem The Goi Peace Foundation jest Karkonoski Salon Sztuki działający w Orient Expressie. Więcej informacji na temat konkursu „Tworzenie przyszłości jakiej pragniemy” znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.goipeace.eu. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group