Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6137
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niebezpiecznie z gazem na Wojska Polskiego

Poniedziałek, 21 lipca 2008, 8:05
Aktualizacja: 8:50
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Niebezpiecznie z gazem na Wojska Polskiego
Gazownicy przy pracy w al. Wojska Polskiego.
Fot. TEJO
Po poważnej awarii gazociągu mieszkańcom kilku kamienic gaz dostarczany jest prowizorycznie zamontowanymi rurami, których nic nie ochrania. Stowarzyszenie Miłośników i Sympatyków al. Wojska Polskiego jest zbulwersowane.

Do uszkodzenia doszło w minionym tygodniu. Awaria zbiegła się w czasie z robotami przy pękniętym wodociągu. Ten naprawiono w miarę szybko. Z gazem tak łatwo nie pójdzie.

Lokatorzy kilku kamienic na wysokości sądu zaopatrywani są w to medium dzięki prowizorce. Rury położono na zewnątrz robiąc tzw. obejście pękniętej części gazociągu, który wymaga dłuższej naprawy. – To pokusa dla łobuzów. Kto wie, co takim chodzi po głowach, jak wypiją – martwi się jeden z mieszkańców.

Prowizorycznie położone rury nie są zabezpieczone. Nie ma też ostrzeżenia o grożącym niebezpieczeństwie. – A przecież są tu też dzieci, które nieraz nieświadomie nabroją. Może się to skończyć tragicznie, bo z gazem nie ma żartów – usłyszeliśmy na Wojska Polskiego.

Na razie jeleniogórzanie z Wojska Polskiego muszą mieć nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy „zabawa” z prowizorycznym rurociągiem. Na naprawę tego podziemnego trzeba będzie jeszcze długo poczekać.
- Gdyby normalny obywatel takie coś zrobił, napewno byłaby zadyma - grzmią działacze Stowarzyszenia Miłośników i Sympatyków al. Wojska Polskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group